Piast Gliwice

Autor: Cyfra Sport

Piast wrócił na pozycję wicelidera. Zwycięski jubileusz trenera Fornalika

2020-07-05 19:52

Piast pokonał 1:0 Śląsk w hicie 34. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem był Piotr Parzyszek. To jego gol numer 11 rozgrywkach. W ten sposób mistrzowie Polski przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa. Gliwiczanie wrócili na pozycję wicelidera. Wygrywając uczcili jubileusz Waldemara Fornalika dla którego to był 400. występ w roli szkoleniowca w Ekstraklasie.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Śląska. Wrocławianie dyktowali warunki gry, a gospodarze nie potrafili sobie poradzić z szybkimi atakami wrocławian. Przez 18. minut trwała nawałnica gości. Świetnie spisywał się bramkarz Frantisek Plach. Na bramkę Piasta strzelali m.in. Erik Exposito czy Robert Pich, ale nie zdołali pokonać słowackiego golkipera. W tym fragmencie Piast miał wymarzoną sytuację, ale zmarnował ją Sebastian Milewski.

Wojciech Kowalczyk BEZLITOSNY dla Andrzeja Dudy. Przezwał go od "WIEŚNIAKA"

W 36. minucie mistrzowie zadali decydujący cios. Znakomitym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Martin Konczkowski, a Piotr Parzyszek uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza Śląska. W tej sytuacji spóźniony był stoper Israel Puerto. W drugiej połowie bramkarz Matus Putnocky wybronił dwa groźne strzały piłkarzy Piasta. Gospodarze strzelili drugiego gola (Sebastian Milewski), ale sędzia po skorzystaniu z systemu VAR nie uznał go. Postąpił słusznie, bo był spalony. - Muszę przyznać, że Śląsk rozegrał bardzo dobre spotkanie. To zespół, który bardzo dobrze prezentują się w tym sezonie - podkreślił Fornalik po meczu w rozmowie z Canal+ Sport.