Kosta Runjaić

i

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić

Pierwsze słowa Kosty Runjaicia w Legii Warszawa. Uderzył w polskich trenerów?

2022-05-23 16:40

– Więcej osób żegnało mnie w Szczecinie niż witało w Warszawie – rzucił na początku konferencji prasowej Kosta Runjaić, nowy trener Legii. W sobotę przestał być szkoleniowcem Pogoni Szczecin, od poniedziałku jego nowy cel to przywrócenie formy Wojskowym, którzy minione rozgrywki zakończyli dopiero na 10. miejscu.

– Po dogłębnej i chłodnej analizie stwierdziłem, że to najlepszy wybór. Trener Runjaić pomoże nam wyjść na prostą – uważa Jacek Zieliński, dyrektor sportowy klubu. Jak sam przyznał, od początku czuł, że z Austriakiem dojdzie do porozumienia. Obie strony postawiły sprawę jasno. Dyrektor Zieliński nie zrobi żadnego transferu bez zgody trenera Runjaicia i odwrotnie – trener nie sprowadzi nikogo bez zgody dyrektora. – Jeśli nie będzie współpracy, to będzie więcej błędów. Będą dyskusje i tarcia, ale to będą rozmowy. Na dyskusji chcemy opierać swoje plany sportowe i szkoleniowe – mówił „Zielu”.

Legia Warszawa ma nowego trenera! Kosta Runjaić nowym szkoleniowcem Wojskowych, oficjalne potwierdzenie

Tomaszewski GRZMI po spadku Wisły: Mam jedno pytanie do Błaszczykowskiego...

– W przyszłości miałem już różne wyzwania i tym razem też sobie poradzę. W najbliższych dniach zaczniemy omawiać dokładne plany odbudowy zespołu. Kiedy podpisujesz kontrakt z Legią, to musisz wiedzieć jakie są oczekiwania. Mój sztab niedługo dowie się, jaka jest moja analiza słabej postawy legionistów. Może za dwa lub trzy miesiące nie będzie tu magii, ale wierzę, że zrobimy postępy. Jestem otwarty i bezpośredni, wierzę, że to pomoże mi zbudować dobrą przyszłość klubu. Nie mam dokładnej daty kiedy to się stanie, ale wiem, że dam radę – powiedział Runjaić.

Agent Lewandowskiego nie mógł tego dłużej ukrywać. Chodzi o Lewandowskiego. To, co zobaczył wprawiło go w osłupienie

Od dawna zarzuca się Runjaiciowi, że mimo pięcioletniej przygody w Szczecinie nie nauczył się języka polskiego. Choć deklaruje, że jest z tym lepiej, to na konferencji mówił po niemiecku. – Na treningach będę mówił tak, by mnie rozumieli piłkarze. Uważam, że trochę rozdmuchujecie sprawę. W niemieckich szatniach dominuje język angielski. Będę wspierał piłkarzy, czasem będę surowy, ale będę potrafił do nich dotrzeć. W jakiś sposób przecież wytrzymałem w Pogoni pięć sezonów i z roku na rok byliśmy coraz lepsi. Jak bym rozmawiał perfekcyjnie po polsku, to by mnie tu nie było – stwierdził Runjaić, czym mógł sprowokować wielu polskich szkoleniowców.

„U Kloppa łatwiej” - te słowa ligowego trenera wielu mogą zdziwić. No i jeszcze chce mieć mniejszą kadrę...

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci do czołówki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze