Vladislavs Gutkovskis

Autor: Wojciech Klepka / CYFRA SPORT Vladislavs Gutkovskis i Jakub Wawrzyniak podczas meczu Lechia Gdańsk - Termalica Nieciecza 1-2

Piłkarz Rakowa Częstochowa brutalnie uderzył rywala [WIDEO]

2020-09-03 21:23

Na pewno nie tak chciał być zapamiętany z tego meczu znany w polskiej lidze piłkarz zagraniczny, Vladislavs Gutkovskis. Zawodnik Rakowa Częstochowa i reprezentacji Łotwy wziął udział w pierwszym tegorocznym meczu grupy D1 Ligi Narodów z Andorą. Jego zespół zaliczył kompromitujący wynik bezbramkowy, a Gutkovskis skompromitował się nie mniej – w drugiej połowie za uderzenie rywala wyleciał z boiska.

Łotwa przeważała na stadionie Daugava, tylko co z tego, skoro nie umiała zdobyć gola, nawet z karnego, którego nie wykorzystał Ikaunieks w 56. minucie. Na murawie robiło się coraz bardziej nerwowo. W pierwszej połowie piłkarze Andory zarobili trzy żółte kartki. W drugiej odsłonie doszło do incydentu z udziałem zawodnika Rakowa Częstochowa. W 71. minucie Gutkovskis został sfaulowany poprzez sprowadzenie do parteru. Rywal przytrzymywał go i obalił na boisko. Nie był to brutalny faul, choć przewinienie nie podlegało dyskusji. Mogło poddenerwować, nie powinno jednak wywołać tak brutalnej reakcji faulowanego.

Holandia - Polska. Tak kadrowicze podróżowali do Amsterdamu. Wyjątkowy REŻIM [ZDJĘCIA]

Poszkodowany postanowił niestety sam wymierzyć sprawiedliwość. Odwinął się i uderzył leżącego przeciwnika. Sędzia zareagował w jedyny możliwy sposób, pokazując Gutkovskisovi czerwoną kartkę. W polskiej lidze Łotysz daje się poznać jako skuteczny zawodnik, ale to, co zrobił w starciu z Andorą, chluby mu nie przynosi i ze sportowym duchem nie ma nic wspólnego.

Holandia - Polska. Jerzy Brzęczek wskazał piłkarzy, którzy zastąpią Roberta Lewandowskiego

Piłka nożna, Vladislavs Gutkovskis, Łotwa, Raków

Autor: Ipla Vladislavs Gutkovskis uderzył rywala Link: Zobacz jak piłkarz Rakowa uderzył rywala w meczu Ligi Narodów