Zagłębie Lubin

Autor: CYFRASPORT Zagłębie Lubin

Podbeskidzie - Zagłębie 1:2. Górale nie umieją wygrać na własnym terenie

2015-11-22 20:16

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1:2 w 16. kolejce Ekstraklasy. Gospodarze prowadzili, ale dali sobie strzelić dwa gole i to goście awansowali do "grupy mistrzowskiej". Podbeskidzie jest jedyną drużyną w lidze, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze na własnym stadionie.

Trzy remisy i cztery porażki - tak po dzisiejszym meczu wygląda bilans Podneskidzia w meczach na włąsnym stadionie. Dla porównania, na wyjeździe, wygrało już cztery spotkania. Na bramki kibice musieli czekać do ostatnich pięciu minut pierwszej połowy. Najpierw dla gospodarzy trafił były król strzelców Robert Demjan, błyskawicznie wyrównał Jach. Decydujący cios dla "Miedziowych" zadał cztery minuty po wznowieniu gry Łukasz Janoszka.

Pogoń - Lech. Gdzie oglądać?

Po porażce ekipa Roberta Podolińskiego ppzostała na 11. miejscu w tabeli. Goście awansowali na 8. miejsce i gdyby teraz kończył się "sezon zasadniczy", zagraliby o mistrzostwo Polski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Robert Demjan (41.) 1-1 Jarosław Jach (45.) 1-2 Łukasz Janoszka (49.)

Podbeskidzie: Emilijus Zubas - Adam Pazio, Krystian Nowak, Kristian Kolcak (71. Frank Adu Kwame), Adam Mójta - Jakub Kowalski (84. Kamil Jonkisz), Adam Deja, Kohei Kato, Mateusz Możdżeń, Mateusz Szczepaniak - Robert Demjan

Zagłębie: Martin Polaczek - Damian Zbozień, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Djordje Czotra - Łukasz Janoszka (86. Jan Valsko), Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus (77. Aleksandar Todorovski) - Michal Papadopulos (65. Adrian Rakowski), Krzysztof Piątek