Flavio Paixao, Lechia Gdańsk

Autor: Cyfra Sport Flavio Paixao fetuje kolejnego gola dla Lechii Gdańsk

Puchar Polski: Faworyci grają dalej! Męczarnie Lecha, Lechia lepsza w hicie [WYNIKI]

2018-09-26 7:24

W I rundzie Pucharu Polski nie zabrakło niezwykle interesujących i dramatycznych spotkań, w których nie brakowało ani goli, ani emocji. Drżeć do ostatniej chwili musieli chociażby fani Lecha Poznań, którzy dopiero w końcówce dogrywki wyeliminowali ŁKS Łódź. Z kolei Lechia Gdańsk dopiero po rzutach karnych zdołała pokonać Wisłę Kraków w największym hicie 1/32 finału PP. Poniżej komplet wtorkowych wyników!

Zdecydowanie najciekawszym z wtorkowych spotkań 1/32 finału Pucharu Polski była rywalizacja Wisły Kraków z Lechią Gdańsk. Drużyny te do niedawna przewodziły w tabeli LOTTO Ekstraklasy, dlatego po spotkaniu przy Reymonta wiele sobie obiecywaliśmy. I faktycznie emocji w nim nie brakowało. Po 90 i 120 minutach gry było 1:1, a awans dopiero w rzutach karnych wywalczyła ekipa Piotra Stokowca.

Mnóstwo problemów z teoretycznie dużo słabszym rywalem miał Lech Poznań, który w rywalizacji z ŁKS Łódź zagrał najsilniejszym składem. Ale ambitni gospodarze długo nie dawali za wygraną i walczyli z "Kolejorzem" jak równy z równym. Doprowadzili do dogrywki i gdy wydawało się, że sędzia za moment zarządzi rzuty karne, bramkę dla gości zdobył Joao Amaral dając awans swojej ekipie.

Nie bez kłopotów awansowała też Legia Warszawa, która skromnie, bo tylko 1:0 po trafieniu Michała Pazdana pokonała Chojniczankę Chojnice. Promocję do kolejnej rundy Pucharu Polski uzyskali też inni przedstawiciele LOTTO Ekstraklasy - Arka Gdynia i Wisła Płock. Poniżej znajdziecie komplet wtorkowych wyników spotkań 1/32 finału PP.

ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:1 po dogrywce (0:0)
Śląsk Świętochłowice - Arka Gdynia 0:3
Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn 1:3
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1:4
Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów 0:8
Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 0:1
Pogoń Siedlce - Stal Mielec 2:1
Ruch Chorzów - Odra Opole 1:5
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1, 4:5 w karnych (1:1)