Rafał Pietrzak wrócił do Ekstraklasy. Długa umowa z Lechią Gdańsk

2020-02-20 11:52 JWa
Rafał Pietrzak
Autor: Marcin Gadomski Rafał Pietrzak

Rafał Pietrzak w ubiegłym sezonie grał w Wiśle Kraków. Zanotował bardzo udany sezon, co zaowocowało transferem za granicę. W belgijskim Excelsiorze Mouscron nie zagrzał długo miejsca i już zimą wrócił do Ekstraklasy. Właśnie podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa została parafowana na 3,5 roku, co otwiera biało-zielonym możliwość sprzedaży innego zawodnika.

Rafał Pietrzak dołączył do Lechii Gdańsk. Obrońca przechodził testy medyczne w Trójmieście i ostatecznie w czwartek rano podano, że podpisał kontrakt z biało-zielonymi. W Gdańsku ma występować przez najbliższe 3,5 roku. Dla Lechii otwiera to możliwość uzyskania pieniędzy z transferu innego zawodnika - Filipa Mladenovicia. Jedna z największych gwiazd Ekstraklasy ma kontrakt ważny do końca tego sezonu i jeśli gdańszczanie nie zarobią na nim teraz, to może się okazać, że latem stracą wiodącą postać za darmo. Sprawy muszą jednak potoczyć się bardzo szybko. Głównym kandydatem do pozyskania Mladenovicia jest rosyjski Achmat Grozny, ale transfer trzeba dopiąć najpóźniej do końca 21 lutego.

Rafał Pietrzak błysnął w sezonie 2018/19, gdy w barwach Wisły Kraków zagrał w 36 meczach. Strzelił w nich trzy gole. Jego dobra postawa została dostrzeżona przez sztab reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach zagrał dwa spotkania. Po sezonie odszedł do Belgii, by występować dla Excelsioru Mouscron.

W Jupiler League Rafał Pietrzak zagrał przez ostatnie miesiące 15 razy. Łącznie na boisku spędził 1068 minut i popisał się dwiema asystami.

Najnowsze