Runjaic nie przyjął tej decyzji Pogoni najlepiej. Wbił szpilkę władzom klubu

2022-05-12 22:02
Kosta Runjaić
Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić

Przed Pogonią dwa ostatnie mecze w sezonie, które będą dwoma ostatnimi w roli szkoleniowca Portowców dla Kosty Runjaica. Po sezonie niemiecki szkoleniowiec opuszcza szczeciński klub, który ogłosił już nazwisko jego następcy.

Runjaic po raz drugi z rzędu wywalczył z Pogonią miejsce na podium i będzie to najprawdopodobniej znów trzecia lokata. - Miejsce trzecie na koniec sezonu jest praktycznie zapewnione, a są możliwości, aby się w najbliższym czasie jeszcze je polepszyć – mówi Runjaic przed sobotnim meczem z Lechią. - Motywacje i emocje w drużynie są olbrzymie, w szczególności w związku z meczem we Wrocławiu, którego nie udało nam się zakończyć zwycięstwem. Kilka dni temu Pogoń podała do wiadomości nazwisko nowego szkoleniowca, którym będzie Szwed Jens Gustafsson, a oficjalnie zamierza go zaprezentować na konferencji w najbliższy czwartek, a więc przed meczem z Termaliką, którym zakończy sezon. - Słyszałem, że w przyszłym tygodniu ma zostać oficjalnie przedstawiony nowy trener Pogoni. Tak naprawdę już został przedstawiony. Nie zawsze tak się dzieje, że klub ogłasza nazwisko nowego trenera przed końcem sezonu, ale w porządku, ja mogę z tym żyć. Skoro klub tak postanowił, to tak jest – skomentował Runjaic ruchy klubu związane z prezentacją nowego trenera.

Transfery: Paweł Olkowski wraca po 8 latach do Górnika Zabrze. W Bundeslidze grał razem z Podolskim.

Czy taka kolejność działań rządzących Pogonią nie wpłynie negatywnie na atmosferę w szatni? - O szatnię proszę być spokojnym. Chłopcy są bardzo świadomi i stabilni. Obojętnie, jakie informacje z zewnątrz do nich dochodzą, nie ma to wpływu na nich i ich trening.  Nadal natomiast mocno wierzę, że wygramy dwa pozostałe mecze, i że jest jeszcze możliwość na miejsce drugie. Na miejsce pierwsze szanse mamy już niestety tylko matematyczne – zakończył Runjaic, który pracował w Pogoni 4,5 roku, a według nieoficjalnych informacji od nowego sezonu będzie trenerem Legii.

Finał europejskich pucharów nie dla Szymona Marciniaka! UEFA dokonała wyboru

Sonda
Czy Jens Gustafsson to dobry wybór na trenera Pogoni Szczecin?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze