Rybus ograł Zagłębie

2011-11-24 0:38

Dusan Kuciak (26 l.) znów zachował czyste konto i jego licznik minut bez puszczonej bramki dobił już do 735. Jednak to nie słowacki bramkarz, ale Maciej Rybus (22 l.) był bohaterem Legii. Skrzydłowy "wojskowych" miał udział przy wszystkich golach. Najpierw trafił do siatki, potem zaliczył dwie asysty, a warszawianie rozbili w zaległym spotkaniu Zagłębie Lubin 3:0.

O tym, że Rybus ma wielki talent, wiadomo było już od 2008 roku, kiedy przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki Legii. Jednak potem z każdym sezonem prezentował się coraz mizerniej, a zamiast na boisku błyszczał w warszawskich dyskotekach. Wydawało się, że będzie to kolejna gwiazdka, która szybko zabłysła i jeszcze szybciej zgasła, ale pomocnik Legii odrodził się, dojrzał i gra świetnie.

- Nie ma co się oszukiwać, Maciek zawodził - nie owija w bawełnę trener Maciej Skorża. - Dlatego mam ogromną satysfakcję, że udało nam się go odzyskać. Przed tym sezonem mówiłem, że to będzie przełomowy okres w karierze Rybusa, a on odpowiedział ciężką pracą na treningach i dobrą grą.

Zagłębie zaczęło mecz dobrze, ale grało nieskutecznie, a Legia z minuty na minutę przejmowała kontrolę na boisku. Wreszcie w 19. minucie przeprowadziła koronkową akcję. Danijel Ljuboja podał piętą do Rybusa, a ten trafił do siatki. Goście próbowali odpowiedzieć, ale kiedy w 60. minucie błyskawiczną kontrę "wojskowych" zakończył golem Miro Radović, stało się jasne, że trzy punkty zostaną w stolicy. W końcu Zagłębie dobił w 75. minucie (z minimalnego spalonego) Ljuboja.

Legia wygrała i traci do Śląska już tylko 2 punkty. Czy w wyścigu o mistrzostwo Polski zostały już tylko te dwie drużyny? - To się jeszcze będzie tasować. Jest za wcześnie, żeby skreślać Lech i Wisłę - uważa Skorża.

Legia - Zagłębie 3:0

1:0 Rybus 19. min, 2:0 Radović 60. min, 3:0 Ljuboja 75. min

Sędzia: Daniel Stefański 3. Widzów: 14600

Legia: Kuciak 3 - Jędrzejczyk 3, Żewłakow 4, Astiz 3, Wawrzyniak 3 - Rybus 5, Vrdoljak 3 (76. Gol), Borysiuk 4, Wolski 3 (79. Kosecki), Radović 3 (67. Kucharczyk) - Ljuboja 4

Zagłębie: Ptak 3 - Rymaniak 2, Horvath 3, Reina 2 (78. Małkowski), Telichowski 2 - Gancarczyk 2, Rakowski 2 (61. Wilczek), Hanzel 2, Woźniak Ż 2, Nhamoinesu 2 - Sernas 1 (64. Traore)