Sensacja w Radomiu! Beniaminek wygrywa z Legią

2021-07-31 22:35
Radomiak Radom - Legia Warszawa
Autor: Cyfrasport Radomiak Radom - Legia Warszawa

Radomiak Radom sensacyjnie pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa 3:1 (0:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze byli tego dnia zdecydowanie lepsi i jak najbardziej zasłużenie pokonali zespół mistrza Polski. Czesław Michniewicz ma natomiast o czym myśleć przed środowym meczem el. Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb, Legia zaprezentowała się bowiem fatalnie.

Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem wydawali się być goście. Zespół Czesława Michniewicza jest w końcu obecnym mistrzem kraju, a radomianie pełnią w tym sezonie rolę beniaminka. Pewnym wydawało się natomiast, że trener „Wojskowych” w obliczu zbliżającego się meczu el. LM przeciwko Dinamo Zagrzeb da odpocząć wielu swoim podstawowym zawodnikom. Tak też było w istocie, na ławce rezerwowych usiedli bowiem m.in. Mladenovic, Juranovic czy Emreli. Pierwsza część gry pokazała, że legioniści nie będą mieli w Radomiu łatwej przeprawy. Gospodarze grali bardzo ambitnie, do tego byli świetnie zorganizowani w defensywie. Podopieczni trenera Dariusza Banasika byli także blisko zdobycia gola, ale po rzucie rożnym i strzale głową jednego z zawodników Radomiaka piłka wylądowała na słupku. Najlepszą okazję w pierwszych 45 minutach miał Luquinhas, który stanął oko w oko z Filipem Majchrowiczem. Lepszy w tym pojedynku okazał się jednak bramkarz gospodarzy.

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia

Legia na drugą połowę miała wyjść odmieniona, tymczasem już po kilkudziesięciu sekundach straciła gola. Fatalne zachowanie warszawskiej defensywy wykorzystał Mateusz Radecki, który strzałem w krótki róg pokonał Kacpra Tobiasza. Sytuacja gości jeszcze mocniej skomplikowała się w 67. minucie, kiedy za uderzenie w twarz Jakubika czerwoną kartkę otrzymał Filip Mladenovic. Gdy w 80. minucie po składnej akcji wynik na 2:0 podwyższył Karol Angielski wydawało się, że jest po meczu. Ledwie 60 sekund później nadzieję w serca warszawskich kibiców wlał jednak Maik Nawrocki, który przytomnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzałem w krótki róg zaskoczył Majchrowicza. Kilka chwil później byliśmy świadkami dwóch kolejnych czerwonych kartek. Otrzymali je Josue (Legia) za uderzenie łokciem rywala oraz Nascimento (Radomiak) za kopnięcie jednego z piłkarzy Legii po wcześniejszym faulu na Portugalczyku. W doliczonym czasie gry zwycięstwo beniaminka przypieczętował Dominik Sokół, który ze spokojem wykorzystał jedną z licznych kontr radomian.

Piękne bramki i podział punktów w derbach Małopolski [WIDEO]

Choć zwycięstwo Radomiaka jest dużą niespodzianką to było ono w stu procentach zasłużone. Gospodarze byli świetnie zorganizowani w obronie i kreatywni w ataku, ponadto zagrali bardzo ambitnie. Za legionistami natomiast fatalne zawody, które z pewnością nie napawają optymizmem przed środowym starciem z Dinamem Zagrzeb w ramach el. Ligi Mistrzów. Dzięki zwycięstwu Radomiak po 2 meczach ma na koncie 4 pkt i wyprzedził w tabeli zespół mistrza Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza mają bowiem na koncie jedynie 3 „oczka”.

Radomiak Radom – Legia Warszawa 3:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Radecki 46’, Karol Angielski 80’, Dominik Sokół 90’ + 7’ – Maik Nawrocki 81’

Żółte kartki: Rondon, Nascimento, Jakubik, Leandro (Radomiak) – Muci, Slisz, Wieteska (Legia)

Czerwone kartki: Nascimento (Radomiak) – Mladenovic, Josue (Legia)

Sędziował: Jarosław Przybył

Radomiak: Majchrowicz – Jakubik, Silva (25’ Branco), Cichocki, Abramowicz – Leandro, Kaput, Nascimento, Rondon (86’ Kozak) – Angielski (90’+1’ Sokół), Radecki (86’ Karwot)

Legia: Tobiasz – Rose, Wieteska, Nawrocki – Skibicki (46’ Juranovic), Slisz, Martins (46’ Josue), Abu Hanna (39’ Mladenovic) – Muci (58’ Rafa Lopes), Pekhart, Luquinhas (58’ Emreli)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE