Piotr Wlazło strzelający bramkę na 2:1

Autor: Cyfrasport

Piękne bramki i podział punktów w derbach Małopolski [WIDEO]

2021-07-31 20:19

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała na własnym obiekcie z Wisłą Kraków 2:2 (1:0) w spotkaniu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Choć gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a zdobyte przez nich gole były przedniej urody, ostatecznie nie udało im się dowieźć zwycięstwa do końca meczu. Remis sprawia natomiast, że „Biała Gwiazda” wciąż jest w obecnym sezonie niepokonana.

Przed rozpoczęciem spotkania wydawało się, że delikatnym faworytem będzie zespół gości. Podopieczni Adriana Guli na inaugurację bardzo pewnie pokonali bowiem Zagłębie Lubin 3:0. Ekipa „Słoników” także zaprezentowała się w 1. kolejce bardzo obiecująco, ale finalnie jedynie zremisowała przed własną publicznością 1:1 ze Stalą Mielec. Pierwsza część spotkania mocno zweryfikowała jednak przedmeczowe przewidywania. Przez całe 45 minut stroną dominującą byli niecieczanie, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką zdobytą w 28. minucie przez Adama Radwańskiego. Zawodnik gospodarzy znalazł się w polu karnym po ładnej klepce z Mateuszem Grzybkiem i pięknym strzałem z ostrego kąta w krótki róg zaskoczył golkipera „Białej Gwiazdy” Mikołaja Biegańskiego. Po pierwszej części gry Bruk-Bet mógł jednak czuć spory niedosyt, sytuacji stworzył sobie bowiem tyle, że powinien prowadzić wyżej.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla gości, w 57. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Gieorgij Żukow. „Słoniki” odpowiedziały jednak bardzo szybko. Po zaledwie 10 minutach po raz drugi tego dnia swój zespół wyprowadził na prowadzenie Piotr Wlazło. Doświadczony pomocnik popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając Biegańskiemu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Kiedy wydawało się, że ostatecznie to gospodarze sięgną po komplet punktów, Wisła rzutem na taśmę wyrównała. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę na 2:2 strzałem głową zdobył Maciej Sadlok. Pomimo 9 doliczonych minut żadna z drużyn nie zdołała już zadać decydującego ciosu i mecz finalnie zakończył się podziałem punktów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 2:2

Bramki: Adam Radwański 28’, Piotr Wlazło 67’ – Gieorgij Żukow 57’, Maciej Sadlok 90’

Żółte kartki: Biedrzycki, Wlazło – Gruszkowski

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski

Bruk-Bet: Loska – Bezpalec, Biedrzycki, Tekijaski – Grzybek (90’+5’ Wasielewski), Hubinek (90’+5’ Bonecki), Wlazło, Hlousek – Radwański (82’ Stefanik) – Terpiłowski (77’ Śpiewak), Mesanovic (77’ Czarnowski)

Wisła K.: Biegański – Gruszkowski (81’ Kuveljic), Frydrych, Sadlok, Hanousek – El Mahdioui, Żukow (81’ Brown-Forbes) – Yeboah (70’ Hugi), Skvarka (81’ Sobol), Starzyński (54’ Młyński) - Kliment