Pelle van Amersfoort, Craacovia

Autor: Cyfrasport Pelle van Amersfoort, Craacovia

Tak Pelle z Holandii przerwał niemoc Cracovii [WIDEO]

2020-06-09 21:27

To był smutny bilans: sześć porażek z rzędu. Ale pożar został właśnie ugaszony. Cracovia przerwała koszmarną serię w Gdańsku. "Pasy" wygrały 3:1 w 29. kolejce Ekstraklasy. Niemoc krakowian zakończył Pelle van Amersfoort, strzelec dwóch goli. Zobaczcie, jak padła pierwsza nich. Udostępnił ją kanał Ekstraklasy na youtube.

To pierwszy sezon Holendra w Ekstraklasie. Do Cracovii trafił z Heerenveen. Co ciekawe, Pelle van Amersfoort lubi spotkania przeciwko Lechii. To właśnie on przesądził także o triumfie Cracovii w listopadowym starciu tych drużyn (14. kolejka). Wtedy pokonał Duszana Kuciaka w ostatniej minucie.

Maciej Rybus zamieni ligę rosyjską na turecką. Ma grać w Stambule

Teraz Pelle van Amersfoort znów był bohaterem krakowskiego zespołu i dwa razy po jego uderzeniach słowacki bramkarz Lechii musiał wyciągać piłkę z siatki. Jedno trzeba oddać graczowi Cracovii: w obu przypadkach nie strzelał na siłę, lecz przymierzył technicznie.

SEKSOWNE Rumunki podbijają Ekstraklasę! Te ZDJĘCIA trzeba zobaczyć!

W pierwszej połowie dał swojej drużynie prowadzenie. Na lewej stronie piłkę wyłożył mu rumuński skrzydłowy Sergiu Hanca. Pelle van Amersfoort wbiegł na pole karne i płaskim strzałem po ziemi w lewy róg bramki pokonał po raz pierwszy bramkarza Lechii. W drugiej połowie przypieczętował triumf Cracovii 3:1. W ten sposób drużyna Michała Probierza przerwała koszmarną serię sześciu porażek z rzędu. Dorobek Holendra w Ekstraklasie to 27 występów i sześć goli.

Napoli bierze Karbownika? Dwie oferty Włochów? Co na to Legia? SE zajrzał za kulisy

QUIZ. To trzeba wiedzieć o Cracovii! Ile będziecie mieli poprawnych odpowiedzi?