Erik Exposito

Autor: CyfraSport Erik Exposito

Śląsk skuteczny w ostatnim sprawdzianie. Czy powtórzy to w lidze z Lechią? [WIDEO]

2020-02-03 21:41

Piłkarze Śląska byli rewelacją rundy jesiennej w Ekstraklasie, którą zakończyli na czwarty miejscu. Do prowadzącej w tabeli Legii tracą cztery punkty, z którą przegrali u siebie 0:3. To była jedyna porażka wrocławian na własnym stadionie. Jak wypadną w drugiej części sezonu? W pierwszej kolejce po zimowej przerwie już 7 lutego zmierzą się z Lechią Gdańsk. W ostatnim sparingu przed startem ligi Śląsk rozgromił 5:1 czeskiego drugoligowca z Hradec Kralove. Wrocławski klub opublikował na swoim kanale bramki z tego spotkania.

Śląsk do rundy przygotowywał się na 10-dniowym zgrupowaniu na Cyprze. Rozegrał tam trzy mecze kontrolne. Wrocławianie na początku przegrali 1:2 z czeskimi Teplicami. Potem były dwie wygrane: z rosyjskim zespołem Ufa 1:0 i łotewską Lipawą 2:0 Ostatnim sprawdzianem formy przed inauguracją drugiej części rozgrywek Ekstraklasy był sparing z czeskim Hradec Kralove. Śląsk rozgromił drugoligowca 5:1. Rywale honorową bramkę zdobyli w ostatnim kwadransie z rzutu karnego przy stanie 5:0.
Trener Vitezslav Lavicka wystawił już najsilniejszy skład i dał szansę nowym graczom. W pierwszej połowie na prawej obronie pokazał się Guillermo Cotugno, który trafił z Nacionalu Montevideo. Urugwajczyk to najnowszy transfer wrocławskiej drużyny. W pierwszej połowie Erik Exposito dwa razy pokonał czeskiego bramkarza.
Po przerwie Hiszpana zmienił Filip Raicević, który także był skuteczny. Czarnogórski napastnik strzelił dwa gole. Asystę i gola w sparingu z Czechami zapisał na swoim koncie skrzydłowy Przemysław Placheta. Poniżej bramki z meczu Śląska, które wrocławski klub zamieścił na swoim kanale. Czy podopieczni trenera Lavicki będą tak skuteczni w piątek w starciu ligowym z Lechią Gdańsk?