Stal Mielec - Piast Gliwice

i

Autor: Cyfrasport Stal Mielec - Piast Gliwice

Stal Mielec szuka bramkostrzelnego napastnika. Postawi na polski talent? Będzie musiała stoczyć walkę z Włochami

2021-05-26 13:36

Stal Mielec w tym sezonie Ekstraklasy z ledwością utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Mielczanie do końca drżeli o swój los, a duża w tym wina napastników klubu, którzy nie spisywali się najlepiej. Kolew i Jankowski zdobyli po dwie bramki, a Tomczyk ze Zjawińskim po jednej. Nie da się ukryć, że taka sytuacja nie jest niczym komfortowym dla drużyny, która chciałaby w zeszłym sezonie utrzymać się w o wiele spokojniejszy sposób. Do realizacji tego celu przydałby się napastnik, a władze klubu już mają swojego faworyta na tą pozycję. Problem jest taki, że batalię o piłkarza będą musieli stoczyć z przedstawicielami włoskich klubów.

Stal Mielec ma za sobą wyjątkowo trudny sezon w Ekstraklasie. Nad mielczanami od pierwszej do ostatniej kolejki wisiało widmo pożegnania się z elitą po zaledwie roku gry. W sytuacji nie pomagali napastnicy klubu, którzy nie spisywali się dobrze i mieli wielkie problemy z celnością. Zjawiński, Tomczyk, Kolew i Jankowski nie sprostali oczekiwaniom, a Stal jest przekonana, że aby się utrzymać w następnym sezonie, będzie potrzebowała wzmocnienia napadu. Dwukrotni mistrzowie Polski mają już faworyta do gry w ich barwach, jednak będą musieli stoczyć batalię z innymi polskimi drużynami, a także przedstawicielami włoskiej piłki.

Widzew Łódź zostanie sprzedany? Trwają poważne rozmowy, nowi właściciele zostaną ogłoszeni już w maju?

Stal Mielec szuka napastnika. Mają swojego faworyta

Dużo mówi się o tym, że do drużyny z Mielca może dołączyć Kamil Wojtyra. Zdaniem portalu "Weszło.com" zainteresowanie piłkarzem, który w tym sezonie drugiej ligi strzelił dla Skry Częstochowa 22 bramki, jest wielkie i mielczanie już mają robić podchody, aby przekonać piłkarza do gry w ich barwach. Sprawa jednak nie będzie prosta, ponieważ zainteresowanie królem strzelców trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce jest dość spore. W grę wchodzą utytułowane drużyny z krajowego podwórka, a także przedstawiciele włoskiej piłki.

Raków szuka wzmocnień przed europejskimi pucharami. Chcą wielki talent wyceniany na milion euro, media potwierdzają

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania

Stal Mielec powalczy o napastnika ze znanymi drużynami

Okazuje się, że usługami Wojtyry nie jest zainteresowany wyłącznie klub z Mielca. Swoje podchody względem zatrudnienia zawodnika jest Górnik Zabrze, który latem może szukać następcy dla Jesusa Jimeneza, który łączony jest z Lechem Poznań. Usługami zawodnika ma także interesować się Ruch Chorzów, który marzy o odbudowie potęgi sekcji piłkarskiej. Najbardziej interesujące oferty mają jednak spływać z Włoch, a konkretnie z drugiego poziomu rozgrywkowego w Italii, a więc Serie B. Jak widać, Stal będzie musiała przygotować naprawdę atrakcyjną ofertę, żeby przekonać 23-latka do gry na Podkarpaciu.

Najnowsze