Widzew Łódź

i

Autor: Cyfra Sport Widzew Łódź

Widzew Łódź zostanie sprzedany? Trwają poważne rozmowy, nowi właściciele zostaną ogłoszeni już w maju?

2021-05-26 11:38

Widzew Łódź zostanie sprzedany? Drużyna wielokrotnych mistrzów Polski może zmienić właścicieli już w maju 2021 roku. Według obecnych właścicieli klubu - Stowarzyszenia RTS, trwają rozmowy w sprawie przejęcia klubu przez nowopowstałe konsorcjum z Austrii. Jeśli negocjacje przebiegną pomyślnie, już za kilka dni możemy być świadkami wielkich zmian w zasłużonej drużynie polskiej Ekstraklasy. Wiemy już, jak wyglądały rozmowy między Widzewem a zainteresowaną stroną. Okazuje się, że sprawa jest bardzo poważna.

Widzew Łódź miał w ostatnim sezonie wiele zawirowań. W klubie dochodziło do zmian trenerów, dyrektorów, co nie przełożyło się na pozytywną postawę klubu w I lidze. Drużyna co prawda jest pewna utrzymania, ale obecnie okupuje dopiero 10. miejsce w tabeli. W teorii wielokrotni mistrzowie Polski mogą się jeszcze włączyć w walkę o baraże do Ekstraklasy, ale kibice zapewne mieli o wiele większe oczekiwania. Możliwe jednak, że następny sezon będzie bardziej udany. A wszystko przez potencjalną zmianę właściciela, która może stać się faktem do końca maja 2021 roku.

Dantejskie sceny przed finałem Ligi Europy w Gdańsku! Zaatakowali kibiców Manchesteru United i uciekli. Przy okazji zdemolowali też lokal [WIDEO]

Widzew Łódź zmieni właścicieli? Klub na celowniku austriackiego konsorcjum

Mówi się, że drużyna z Łodzi znalazła się na celowniku nowopowstałego austriackiego konsorcjum dwóch braci - Samira i Anisa Garcii. Panowie założyli spółkę Ansaro Agency, która zajmuje się także prowadzeniem kariery trzech zawodników. Panowie mieli rozmawiać ze Stowarzyszeniem RTS na temat potencjalnego przejęcia drużyny. Wideokonferencja miała trwać ponad dwie godziny, a rozmowy miały być bardzo udane.

- Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź odbyło wczoraj dwugodzinną wideokonferencję z podmiotem austriackim zainteresowanym inwestycją w spółkę Widzew Łódź SA. - czytamy w komunikacie Stowarzyszenia RTS.

Dziewczyna Piotra Żyły bzykała ochoczo po plaży! Przecieramy oczy ze zdumienia

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania

Szczegóły rozmów wyszły na jaw

W komunikacie czytamy, że potencjalne decyzje inwestycyjne mają być zrealizowane do końca maja. Jeśli rozmowy między Stowarzyszeniem RTS a braćmi Garcia przebiegną pomyślnie, możliwe, że już niebawem poznamy nowych właścicieli spółki.

- W trakcie spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia RTS Widzew zaprezentowali Austriakom swoje oczekiwania dotyczące potencjalnej inwestycji w Spółkę prowadzącą pierwszoligowy Klub. Po blisko dwugodzinnej wideokonferencji podmiot austriacki zobowiązał się do oficjalnego złożenia oferty inwestycyjnej do końca maja br. - czytamy w oświadczeniu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze