Stal Mielec, Mateusz Matras

Autor: Cyfra Sport Mateusz Matras ze Stali Mielec w akcji

Stal Mielec znowu zwycięska! Wisła Płock wróciła do wyjazdowej formy, Mateusz Mak dalej błyszczy [WIDEO]

2021-12-03 21:18

17. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się w Mielcu. Miejscowa Stal podejmowała u siebie Wisłę Płock. Przed sezonem wielu kibiców mogłoby stawiać na to, że drużyny te zamieszane będą w walkę o utrzymanie. Jak na razie idzie im jednak bardzo dobrze, a spotkanie to było typowym starciem zespołów ze środka tabeli. Gospodarze przegrali w poprzedniej kolejce po raz pierwszy od ponad 2 miesięcy, a goście... przyjechali po czterech meczach bez porażki, w tym po pierwszym zwycięstwie na wyjeździe w tym sezonie. Od początku pojedynku kontrolę objęła jednak mielecka Stal, dzięki czemu już do przerwy prowadziła 2:0. Gol Marko Kolara w 89. minucie nic nie zmienił, a podopieczni Adama Majewskiego wrócili na zwycięski szlak.

Goście zaczęli bardzo odważnie i już w pierwszej akcji oddali dwa strzały na bramkę Stali. Gospodarze odpowiedzieli akcją Marcina Flisa, który wyłożył piłkę Maksymilianowi Sitkowi, który trafił w poprzeczkę. Potem nastąpił okres, gdy najbardziej zapracowani byli sędziowie VAR. W 15. minucie Łukasz Sekulski został w polu karnym powstrzymany ostrym wślizgiem przez Mateusza Żyrę. Arbiter nie podyktował "jedenastki", ale gdy nastąpiła przerwa w grze, rozpoczęła się prawie dwuminutowa analiza sytuacji w wozie VAR. Ostatecznie - choć Sekulski był falowany - rzut karny nie został podyktowany, gdyż okazało się, że napastnik Wisły wcześniej był na spalonym. W następnej akcji znowu doszło do sytuacji, że konieczna była analiza VAR.

To na tego asa Cracovii musi uważać mistrz Polski. Pelle van Amersfoort zakręci Legią?

Radosław Cielemęcki spowodował upadek Flisa. Damian Sylwestrzak nie przerwał gry, ale potem obejrzał zajście na monitorze i wskazał na jedenasty metr. Grzegorz Tomasiewicz nie dał szans Krzysztofowi Kamińskiemu i gospodarze objęli prowadzenie. Był to szósty gol kapitana Stali w tym sezonie i piąty strzelony z rzutu karnego. Potem mecz nie był już tak ciekawym widowiskiem. Słabo spisywała się zwłaszcza Wisła, która nie potrafiła wypracować sobie okazji strzeleckich. Za to w doliczonym czasie gry Sitek przeprowadził znakomitą akcję, podał do Mateusza Maka, który mając przed sobą tylko bramkarza „podcinką” posłał piłkę do siatki. To było jego siódme trafienie w tym sezonie.

W meczu z Wisłą Płock mocno upiekło się Mateuszowi Żyro:

Tuż po wznowieniu gry Wisła była bliska kontaktowego gola. Po błędzie Mateusza Matrasa groźny, ale minimalnie niecelny strzał oddał Sekulski. Trener Maciej Bartoszek próbował reagować. W 54. minucie wprowadził trzech nowych zawodników i Wisła uzyskała przewagę. Rafał Strączek musiał bronić strzały Sekulskiego i Marka Kolara. Bardzo aktywny był Fryderyk Gerbowski, który popisywał się precyzyjnymi dośrodkowaniami w pola karne.

Bogusław Leśnodorski wieszczy katastrofę w Legii Warszawa. Były prezes "Wojskowych" nie owijał w bawełnę

W 81. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Jorginho. Stal ograniczyła się tylko do obrony. W 89. min, po kolejnym dośrodkowaniu Gerbowskiego, Kolar oddał strzał głową sparowany przez Strączka. Dobitka Chorwata była już skuteczna, choć Żyro starał się wybić piłkę z linii bramkowej. Zryw Wisły okazał się spóźniony, co oznacza dla niej przerwanie serii spotkań bez porażki na czterech meczach. W końcówce na boisku pojawił się Michael Wyparło. Ten 18-letni pomocnik jest synem Bogusława, byłego bramkarza Stali Mielec i ŁKS Łódź. Z kolei trenerem Stali jest Adam Majewski, wychowanek klubu z Mazowsza.

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)

1:0 Grzegorz Tomasiewicz (22-karny), 2:0 Mateusz Mak (45+1), 2:1 Marko Kolar (89-głową)