Autor: Cyfra Sport Stal Mielec

Pół tuzina goli w Mielcu

Stal nie pękła po straconym golu. Pogoń upokorzona w Mielcu!

2022-10-07 20:11

Świetny mecz na otwarcie 12. kolejki ekstraklasy. Gospodarze mimo szybko straconego gola, z nawiązką odrobili straty i wygrali z Pogonią 4:2. Bohaterem meczu był Said Hamulić, strzelec dwóch bramek dla Stali.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Pogoni i już w 6. minucie dało to efekty. Pontus Almqvist minął Mateusza Matrasa niczym pociąg ekspresowy skład towarowy z węglem, wyłożył piłkę do Kamila Grosickiego, a ten strzałem prawą nogą strzelił do siatki. Szybko strzelony gol chyba uśpił Portowców, bo po pięciu minutach był już remis. Po rzucie rożnym goście zostawili zbyt dużo swobody Fabianowi Hiszpańskiemu, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Dantemu Stipicy. Później niewiele się działo, aż do ostatniej akcji. W doliczonym czasie gry po rzucie wolnym Said Hamulić przy kompletnie biernej postawie obrońców Pogoni, strzelił głową do bramki. Po przerwie Pogoń ruszyła do odrabiania strat, ale jak się to robi pokazał ponownie Hamulić. W 68. min Bośniak z holenderskim paszportem przejął piłkę na połowie boiska, obrońcy Pogoni stali jak wryci i napastnik gospodarzy strzelił precyzyjnie tuż przy słupku do siatki. Trener Jens Gustafsson dokonał od razu czterech zmian chcąc ratować wynik. Mogło w tym pomóc wyrzucenie z boiska Arkadiusza Kasperkiewicza za brutalny faul na Leo Borgesie. W 81.min Wahan Biczachczjan dał nadzieje Pogoni strzelając precyzyjnie w sytuacji sam na sam z Mrozkiem. Nadzieje Pogoni pękły jak bańka mydlana w 83. min, kiedy rezerwowy Fryderyk Gerbowski po indywidualnej akcji strzelił Stipicy pod poprzeczkę, i niespodzianka w Mielcu stała się faktem. Za taką można uznać wyraźne zwycięstwo drużyny Adama Majewskiego.

Kamil Grosicki wprost o swojej absencji w ostatnich meczach reprezentacji Polski! Już się nie "gotuje" jak kiedyś [ROZMOWA SE]

PGE FKS Stal Mielec - Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Kamil Grosicki (6), 1:1 Fabian Hiszpański (11), 2:1 Leo Borges (45+2-samobójcza), 3:1 Said Hamulic (68), 3:2 Wahan Biczachczjan (82), 4:2 Fryderyk Gerbowski (88).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Benedikt Zech, Leo Borges. Czerwona kartka - PGE FKS Stal Mielec: Arkadiusz Kasperkiewicz (79-faul).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 4 577.

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Kamil Kruk, Mateusz Matras, Marcin Flis - Fabian Hiszpański, Arkadiusz Kasperkiewicz, Piotr Wlazło, Krystian Getinger - Adam Ratajczyk (83. Fryderyk Gerbowski), Said Hamulic (90. Mikołaj Lebedyński), Maciej Domański (77. Maciej Wolski).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (73. Mariusz Malec), Kostas Triantafyllopoulos (73. Michał Kucharczyk), Benedikt Zech, Leo Borges - Rafał Kurzawa (73. Wahan Biczachczjan), Mateusz Łęgowski (73. Kamil Drygas), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (62. Luka Zahovic), Kamil Grosicki - Pontus Almqvist.(PAP)