Arka Gdynia, Luka Zarandia

Autor: Cyfra Sport Luka Zarandia cieszy się po golu w Superpucharze Polski.

Superpuchar Polski: Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2018-07-14 21:19

Piłkarze Legii Warszawa i Arki Gdynia mocno wczuli się w klimat nadal trwającego mundialu i w pierwszej połowie zafundowali swoim kibicom niesamowity spektakl. W ciągu 45 minut padło aż pięć bramek i każda kolejna była piękniejsza od poprzedniej. O jedną więcej zdobyli zawodnicy z Gdyni i Superpuchar Polski drugi raz z rzędu pojechał nad morze.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3 (2:3)
Bramki: Andrij Bogdanov 2 (s.), Chris Philipps - Luka Zarandia 20, Andrij Bogdanov 37

Żółte kartki: Kante, Mączyński, Vesović, Carlitos, Szymański - Marić, Nalepa

Legia: Malarz - Remy, Astiz, Wieteska - Vesović (46. Hlousek), Mączyński (57. Cafu), Philipps, Kucharczyk - Szymański (82. Nagy), Radović (57. Carlitos), Kante (73. Hamalainen)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (60. Maghoma), Helstrup, Marciniak - Nalepa, Bogdanov (78. Sołdecki) - Zarandia (87. Socha), Janota (71. Siemaszko), Cvijanović (46. Danielak) - Kolev

Zespół mistrza Polski swój pierwszy oficjalny mecz w rozgrywkach 2018/2019 ma już za sobą. Podopieczni Deana Klafuricia zmierzyli się w Irlandii z Cork City w ramach I rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Gra Legii nie zachwycała, ale wynik jest jak najbardziej korzystny.

Przed rewanżem w Warszawie "Wojskowi" będą mieli okazję nabrać rytmu meczowego. Pozwoli im na to spotkanie o Superpuchar Polski. Rywalem Legii będzie Arka Gdynia. To powtórka sprzed roku, kiedy obie drużyny, również w stolicy, zmierzyły się o to samo trofeum.

Wówczas lepsza okazała się drużyna znad morza. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były wówczas rzuty karne. Bezbłędna w tym elemencie gry była Arka, dla której Superpuchar był drugim trofeum po Pucharze Polski. Podobnie, jak przed rokiem faworytem jest Legia. Czy w sobotę również czeka nas niespodzianka?

Relacja z meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia NA ŻYWO w INTERNECIE na portalu sport.se.pl! Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę20:00. Nasza relacja rozpocznie się kwadrans wcześniej. Zapraszamy!