Aleksandar Vuković

i

Autor: Cyfrasport Aleksandar Vuković

Śląski klub rewelacją ekstraklasy

Tak Aleksandar Vuković odmienił Piasta. Marzył o utrzymaniu, a teraz drużyna Vuka puka do Europy

2023-04-18 13:33

W poprzednim sezonie Aleksandar Vuković (44 l.) w trakcie rozgrywek przejął pogrążoną w kryzysie Legię, a później uratował ją przed spadkiem z ligi. W obecnej edycji Serb odbudował Piasta. Jego podopieczni wyrastają na rewelację rundy rewanżowej i nieśmiało marzą o wywalczeniu przepustki do Europy.

W tym roku ustępują tylko Legii i Rakowowi

Vuković trafił do Piasta w trudnym momencie, zastąpił legendarnego Waldemara Fornalika. Śląski zespół był wtedy na 15. pozycji. Jednak od razu „Vuko” nie odmienił zespołu. Początek nie był wymarzony, bo Piast znalazł się nawet w strefie spadkowej. Kluczowe było wyjazdowe zwycięstwo na koniec rundy jesiennej z Lechią. Jednak widać efekty jego pracy. Najlepiej pokazuje to tabela uwzględniająca wyniki z tego roku. Piast jest na podium. Ustępuje w niej tylko Legii i Rakowowi. To właśnie tylko z tymi klubami przegrali jego podopieczni.

Cztery wygrana z rzędu, siedem meczów bez porażki

Śląski zespół notuje serię siedmiu meczów z rzędu porażki, w tym wygrał cztery ostatnie spotkania. Może pochwalić się także tym, że w tym roku ma najlepszą defensywę w lidze. Czy zespół trenera Vukovicia podtrzyma passę w niedzielnym wyjazdowym meczu z Widzewem w 29. kolejce ekstraklasy?

Sonda
Czy Piast zdoła zająć miejsce premiowane grą w pucharach?
PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Najnowsze