Paweł Olkowski

i

Autor: Cyfra Sport Paweł Olkowski

To byłby hit w Ekstraklasie. Reprezentant Polski blisko powrotu, toczą się zaawansowane rozmowy

2022-05-04 9:19

Choć kluby z Ekstraklasy nie radzą sobie dobrze w europejskich pucharach, to nasza liga zdaje się być coraz atrakcyjniejsza dla zawodników ze znanymi nazwiskami. Podolski, Konoplanka, Grosicki czy Kądzior to tylko część piłkarzy z głośnymi, jak na nasze warunki, nazwiskami. Okazuje się, że niedługo w Ekstraklasie pojawić się może inny polski zawodnik, którego nazwisko na zachodzie nie jest anonimowe.

Już niedługo poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w PKO BP Ekstraklasie. Na 3 kolejki przed końcem wciąż nie ma pewności, kto zostanie mistrzem, a kto spadnie do Fortuna 1 Ligi. Później nadejdzie czas odpoczynku dla piłkarzy, ale będzie to wzmożony okres pracy dla działaczy zajmujących się transferami. Okazuje się, że już teraz toczą się negocjacje w sprawie kolejnego głośnego transferu. Jak podaje „Przegląd Sportowy”, bliski powrotu do Ekstraklasy jest 13-krotny reprezentant Polski, Paweł Olkowski. Po kilku latach gry za granicami naszego kraju prawy obrońca jest gotowy wrócić. Najmocniejszym kandydatem do jego pozyskania jest Górnik Zabrze.

Kosta Runjaic na majówce w Warszawie. Nowy szkoleniowiec coraz bliżej Legii

Paweł Olkowski może wrócić do Polski. toczą się zaawansowane rozmowy

Olkowski w początkach swojej kariery związany był ze Śląskiem. Karierę zaczynam w Gwarku Zabrze, chwilę spędził w rezerwach Zagłębia Lubin, a później grał w GKS-ie Katowice i Górniku Zabrze. To z tego ostatniego klubu wypłynął na szersze wody – w 2014 roku trafił do FC Koeln, później rok grał w angielskim Boltonie, a od 2019 roku występuje w barwach tureckiego Gaziantepu. Jego kontrakt, który wygasa w czerwcu tego roku, nie zostanie przedłużony i jak sam zawodnik mówi, nastawił się on na powrót do kraju.

Ivi Lopez po zdobyciu Pucharu Polski mówi o marzeniach. "To coś, czego nie udało mi się przeżyć w..."

 – Chcę wrócić do Polski. Teoretycznie syn we wrześniu powinien iść do szkoły. Za granicą gram już osiem lat i chyba wystarczy. Nastawiłem się na powrót do kraju, uważam, że ten kierunek pozwoli mi cieszyć się z piłki. Nie jest tak, że wracam z tęsknoty za domem. Nie interesuje mnie żadna emerytura, tylko granie – podkreśla Olkowski w rozmowie z  "Przeglądem Sportowym". Wszystko wskazuje na to, że 13-krotny reprezentant Polski wróci do Górnika Zabrze, w którym grał przed wyjazdem na zachód. Zdaniem „Przeglądu” rozmowy na linii klub-piłkarz trwają już od marca.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze