Wisła Cracovia STREAM ONLINE LIVE Derby Krakowa TV TRANSMISJA NA ŻYWO

Autor: CyfraSport Wisła Cracovia STREAM ONLINE LIVE Derby Krakowa TV TRANSMISJA NA ŻYWO

Wisła Kraków bezlitosna dla beniaminka. Brożek jak dobre wino

2019-08-16 23:37

Piłkarze Wisły byli bezlitośni dla beniaminka z łodzi. Wygrali 4:0, strzelając efektowne gole, po dwa w każdej połowie. Do przerwy zdobyli dwie bramki strzałami głową, Szczególne powody do radości miał obrońca David Niepsuj, obchodzący wczoraj 24. urodziny. Prezent w postaci znakomitego dośrodkowania z rogu otrzymał od Macieja Sadloka, a sam dokładnym strzałem głową pokonał bramkarza ŁKS.

Wisła Kraków - ŁKS Łódź 4:0 (2:0)
Bramki: 23, 90+1' Brożek, 44' Niepsuj, 61' Savicević

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Klemenz (46' Wasilewski), Janicki, Sadlok – Boguski, Silva, Savicević, Chuca (60' Błaszczykowski) – Wojtkowski (76' Buksa), Brożek

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Pirulo (63' Bryła), Guima, Kalinkowski, Wolski (71' Piątek), Ramirez – Sekulski (83' Kujawa)

Lepiej zaczęli mecz goście, ale strzały Guimy i Macieja Wolskiego był za słabe, żeby pokonać Michała Buchalika. Ale pierwsza składna akcja Wisły od razu przyniosła gola. Rafał Boguski zagrał do Savicevica a ten dośrodkował do Pawła Brożka, który strzałem głową -i dotknięciu piłki przez obrońcę Rozwandowicza – skierował ją do siatki.

Później była bramka wczorajszego jubilata, a po przerwie ŁKS próbował się odgryźć. Najczęściej bramkarza Wisły zatrudniał Dani Ramirez strzałami z dystansu. W 60. min na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski i po 20 sekundach,wygrał pojedynek przy linii bocznej a po dośrodkowaniu i odbiciu piłki przez obrońcę ŁKS, silnym strzałem spoza pola karnego Vukan Savicević zdobył gola.

Ostatni cios zadał Paweł Brożek tuż przed końcowym gwizdkiem. Liczby Brożka wyglądają coraz bardziej imponująco – był to 143 gol w 361 meczu w Ekstraklasie. W tej drugiej klasyfikacji Broziu zrównał się z inną legenda Białej Gwiazdy, Kazimierzem Węgrzynem.

- Żadna porażka nie jest łatwa, tym bardziej, że przegraliśmy wysoko – powiedział trener ŁKS, a w przeszłości piłkarz i trener Wisły Kazimierz Moskal. Tym razem wizyty w swoim mieście nie będzie wspominał dobrze.