Wisła Kraków

Autor: Cyfrasport Wisła Kraków

Półfinał Pucharu Polski

Wisła Kraków z awansem do finału Pucharu Polski! "Biała Gwiazda" okazała się lepsza od Piasta Gliwice, ogromne emocje w końcówce meczu

2024-04-03 19:31

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Wisła Kraków na własnym stadionie rywalizowała z Piastem Gliwicem. "Biała Gwiazda" błyskawicznie objęła prowadzenie, ponieważ już w pierwszej minucie za sprawą Szymona Sobczaka, który po rzucie rożnym zdołał pokonać bramkarza gości. Drużyna gospodarzy zdołała podwyższyć na 2:0, po znakomitym strzale Jesusa Alfaro w 37. minucie. Gliwiczanie nie zamierzali odpuszczać i tuż po rozpoczęciu drugich 45 minut na listę strzelców wpisał się Ariel Mosór. Klub z Ekstraklasy nie był w stanie nawiązać dalszej walki, pomimo wielu okazji i to Wisła Kraków mogła się ostatecznie cieszyć z awansu do finału Pucharu Polski.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:1 (2:0)

Bramki: Sobczak (1'), Villar (37'), Mosór (54')

Kartki: żółte: Czerwiński, Colley, Bregu, Kostadinov, Carbo

Wisła Kraków: Raton - Jaroch, Uryga, Colley, Szot - Duda, Carbo - Villar (Baena 69') , Goku (Bregu 58'), Alfaro (Kutwa 90+1) - Sobczak (Żyro 90+1)

Piast Gliwice: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Huk (Mokwa 45') - Tomasiewicz (Szczepański 45'), Dziczek - Kądzior (Krykun 59'), Kostadinov, Ameyaw - Piasecki (Wilczek 77')

Wisła Kraków w tej edycji Fortuna Pucharu Polski jest nie do zatrzymania. "Biała Gwiazda" w drodze do półfinału pokonywała takie ekipy jak: Lechia Gdańsk, Polonia Warszawa, Stal Rzeszów, czy Widzew Łódź. Podopieczni Alberta Rude są jedynym zespołem pierwszoligowym w tym etapie rozgrywek. Na drodze do wymarzonego finału ekipie z Krakowa stanie Piast Gliwice, który aktualnie zajmuje 12. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W ćwierćfinale gliwiczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i z dużą łatwością pokonali faworyzowaną drużynę Rakowa Częstochowa. W drugim półfinale Pogoń Szczecin zmierzy się z aktualnym liderem PKO BP Ekstraklasy, czyli Jagiellonią Białystok.