Radosław Sobolewski

Autor: CyfraSport Radosław Sobolewski

Wisła Płock - Korona Kielce: początek dla gości, triumf dla gospodarzy!

2020-07-14 22:39

Nie zdołała Korona Kielce wygrać swojego pierwszego meczu w grupie spadkowej. Kielczanie co prawda prowadzili na wyjeździe z Wisłą Płock po golu Daniela Szelągowskiego, ale ostatecznie uznali wyższość gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą wyprowadzili trzy ciosy. Komplet punktów pozostał więc na Mazowszu.

Kielczanie cieszyli się z trafienia na stadionie imienia Kazimierza Górskiego bardzo szybko, bo już w 1. minucie. Daniel Szelągowski, wychowanek kieleckiego klubu, pokazał, że trafienie w sobotnim starciu z Wisłą Kraków nie było przypadkiem i wpisał się na listę strzelców także i tym razem. Problemem gości było jednak to, że właściwie od razu do głosu doszli płocczanie, a co więcej czynili to bardzo konkretnie.

Super Sport 13 VII

Najpierw Angel Garcia doprowadził do wyniku 1:1, później natomiast w roli głównej wystąpił młodzieżowieć Dawid Kocyła. Zawodnik "Nafciarzy" najpierw wykończył akcję i z bliskiej odległości zapewnił swojej ekipie prowadzenie 2:1, po chwili zaś był ponownie skuteczny i wynik dla płocczan zrobił się już bardzo korzystny. Do końcowego gwizdka nic już się nie zmieniło - gospodarze zwyciężyli dwiema bramkami.

Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (3:1)

Bramki: Garcia 30', Kocyła 41', 44' - Szelągowski 1'