Wygrana Wisły po emocjonującym meczu

2009-10-30 23:21

Wisła Kraków wygrała w Kielcach z Koroną 3:2. Wiślacy sami napytali sobie kłopotów, w drugiej połowie zupełnie lekceważąc kontry Korony. Gospodarze kończyli mecz w 9-tkę, a jednak zdołali strzelić Wiśle kontaktową bramkę na 2:3.

W Wiśle pierwszy raz po niemal półrocznej przerwie zagrał Rafał Boguski, a Łukasz Garguła zadebiutował w meczu ligowym. Ponadto pierwszą bramkę strzelił dla zespołu Słoweniec Andraz Kirm.

Bohater meczu: Paweł Brożek (Wisła)
Pierwszy od jakiegoś czasu dobry mecz gwiazdora Wisły. Zanotował dwie błyskotliwe asysty, jego gra dużo dala zespołowi.

1:0 Andraz Kirm 31. min
Brożek uwolnił się od kieleckiego obrońcy i posłał precyzyjne prostopadłe podanie w pole karne do Kirma. Słoweniec strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Wisły!

2:0 Marcelo 36. min
Małecki dośrodkowuje z linii pola karnego, Marcelo idealnie wyczuł linię spalonego i z najbliższej odległości trafił do siatki.

3:0 Tomas Jirsak 56. min
Jirsak dobrze pokazał się z przodu Pawłowi Brożkowi, ten posłał drugie już w tym postkaniu prostopadłe podanie otwierające drogę do bramki. Tomas Jirsak dobrze je wykorzystał, strzelił Cierzniakowi w długi róg.

3:1 Konon 70. min
Obrona Wisły kompletnie zaspała, zastawiła nieudaną pułapkę off-sidową, Korona wychodziła aż dwoma zawodnikami na wychodzącego z bramki Ilie Cebanu. Zanim nadbiegł Alvarez, piłka była już w siatce.

3:2 Gawęcki 89. min
Po rzucie wolnym, Edi Andradina strzelił bezpośrednio na bramkę, piłka odbiła się po kolei od obu słupków (sic!), po czym do siatki dobił ją Gawęcki.

Kibice: Kibice Korony Kielce rzucali petardami w kibiców Wisły, konieczna była interwencja policji, która musiała wkroczyć już w przerwie.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:3 (2:0)

1:0 Kirm 31. min
3:0 Jirsak 56. min

Sędzia: Szymon Marciniak

Czerwona kartka: Mijailovic, Malarczyk (Korona)

Żółte kartki: Malarczyk - 2 (Korona) - Ćwielong (Wisła)

Korona Kielce: Radosław Cierzniak - Kamil Kuzera, Piotr Malarczyk, Hernani, Nikola Mijailović - Paweł Sobolewski (46. min - Buśkiewicz), Mariusz Zganiacz, Edison (67. min - Konon), Paweł Kal - Edi Andradina, Jacek Kiełb (73. min - Gawęcki)

Wisła Kraków: Ilie Cebanu - Pablo Alvarez, Marcelo, Mariusz Jop, Andraz Kirm - Wojciech Łobodziński (75. min - Garguła), Tomas Jirsak, Mauro Cantoro, Junior Diaz (60. min - Ćwielong) - Patryk Małecki (82. min - Boguski) - Paweł Brożek.