Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Autor: Cyfrasport Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze: Zabrzanie przegrali i stracili fotel lidera [WYNIK]

2020-10-03 22:19

Górnik Zabrze jako ostatni stracił miano niepokonanej drużyny w sezonie 2020/2021 PKO Ekstraklasy. W sobotę przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:2. Decydująca okazała się końcówka pierwszej połowy, kiedy "Miedziowi" strzelili dwa gole. Zabrzanie nie są już nie tylko niepokonani, lecz także stracili fotel lidera.

- To naprawdę dobra drużyna. Myślę jednak, że powinniśmy się skupić na sobie. Jeżeli będziemy grać swoje, tak jak umiemy najlepiej, to nie będziemy musieli bać się nikogo w tej lidze. Oczywiście w Ekstraklasie jest wielu dobrych zawodników. My musimy po prostu słuchać trenera i jego podpowiedzi jak mamy grać - mówił przed meczem Lorenco Simić z Zagłębia Lubin.

Lubinianie przez większą część pierwszej połowy skutecznie się bronili. W ostatnich minutach zdołali jednak strzelić dwa gole. Najpierw Sasa Zivec znalazł się sam na sam z Martinem Chudym. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka, od nogi bramkarza i wpadła do siatki. W 45. minucie kropkę nad "i" postawił Patryk Szysz. W międzyczasie do bramki trafił także Samuel Mraz, jednak był na spalonym. Po zmianie stron piłkarze Górnika Zabrze starali się, jak mogli, żeby zdobyć bramkę, jednak tego dnia obrona Zagłębia Lubin była dla nich nie do sforsowania.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Bramki: Chudy 39 (s), Szysz 45

Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Lubomir Guldan, Sasa Balić (21. Mateusz Bartolewski) - Patryk Szysz (76. Dejan Drazić), Łukasz Poręba, Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (76. Jakub Żubrowski), Sasa Zivec - Samuel Mraz (61. Rok Sirk)

Górnik: Martin Chudy - Giannis Massouras (64. Daniel Ściślak), Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janza - Roman Prochazka (80. Adam Ryczkowski), Alasana Manneh (87. Krzysztof Kubica), Bartosz Nowak (87. Wojciech Hajda) - Alex Sobczyk (64. Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez

Żółte kartki: Sirk - Manneh