Zaskakujący transfer byłego reprezentanta Polski. Wybrał egzotyczną ofertę!

2021-08-03 12:14
Ariel Borysiuk
Autor: Cyfrasport Ariel Borysiuk przeniesie się do Indii

Ostatnie lata są dla Ariela Borysiuka wybitnie nieudane. Piłkarz uważany niegdyś za spory talent odbijał się od kolejnych klubów, a wraz z początkiem lipca – po wygaśnięciu umowy z Jagiellonią Białystok – stał się wolnym zawodnikiem. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym przystankiem 30-letniego pomocnika będą… Indie!

Ariel Borysiuk w przeszłości uważany był za duży talent. Wychowanek TOP-54 Biała Podlaska w bardzo młodym wieku trafił do Legii Warszawa i po pewnym czasie przebił się do pierwszego zespołu. Do historii przeszedł za sprawą gola strzelonego Odrze Wodzisław (19. kwietnia 2008 r.) – Borysiuk miał wtedy zaledwie 16 lat, 8 miesięcy i 21 dni, stając się tym samym najmłodszym strzelcem bramki w historii klubu. W 2012 roku „Wizir” za 2 miliony euro trafił do 1. FC Kaiserslautern, w Niemczech nie udało mu się jednak przebić. Kolejne lata to wypożyczenia rosyjskiej Wołgi oraz Lechii Gdańsk, a następnie powrót do Legii. W Warszawie Borysiuk zdecydowanie odżył, a dobrą grą zapracował na kolejny transfer zagraniczny – w lipcu 2016 roku blisko 2 miliony euro zapłacił za niego angielski Queens Park Rangers. Urodzony w Białej Podlaskiej pomocnik po raz kolejny nie błysnął jednak za granicą i szybko powrócił do Ekstraklasy – w kolejnych latach reprezentował barwy Lechii Gdańsk, Wisły Płock oraz Jagielloni Białystok, zaliczył także krótki epizod w mołdawskim Sheriffie Tiraspol.

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia

Egzotyczna oferta

Od czasu drugiej przygody z Lechią Gdańsk Borysiuk prezentował się jednak coraz słabiej. Jego przygoda z Jagiellonią Białystok była już wybitnie nieudana, nic więc dziwnego, że klub nie zdecydował się przedłużyć z nim wygasającej umowy. „Wizir” wraz z początkiem lipca stał się zatem wolnym zawodnikiem. Reprezentująca go agencja S4S jednak nie próżnowała – efektem oferta z ligi indyjskiej. Jak informuje portal IFTWC.com, Borysiuk doszedł do porozumienia z przedstawicielem tamtejszej ekstraklasy - Chennaiyin FC i wkrótce podpisze z tym klubem umowę. Wg najnowszych doniesień 12-krotny reprezentant Polski podpisze roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Charakterystyka ligi

Nowy klub „Wizira” w minionym sezonie ekstraklasy Indii zajął 8. lokatę. Trzeba przy tym podkreślić, że na najwyższym poziomie rozgrywkowym występuje tam jedynie 11 drużyn. Warto także podkreślić, że Borysiuk w Indiach spotka starego znajomego z PKO BP Ekstraklasy – Igora Angulo. Hiszpański napastnik, będący do niedawna gwiazdą naszej ligi reprezentuje obecnie barwy Mumbai City.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze