Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek przewiduje rozstrzygnięcie finału Pucharu Polski. Zapowiada zaciętą rywalizację

2022-05-01 14:24

Już w poniedziałek, 2 maja, odbędzie się finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się dwie z trzech najlepszych drużyn w tym sezonie w Polsce. Lech Poznań i Raków Częstochowa mają szansę na podwójną koronę i zrobią wszystko, by sięgnąć po oba trofea. Były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek, przewiduje, że rywalizacja do końca będzie bardzo zacięta.

Już dawno nie było takiej sytuacji, aby walka o mistrzostwo Polski była tak wyrównana. Do końca liczą się w niej Lech Poznań, Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. „Portowcy” nieco zredukowali swoje szanse porażką z Rakowem  i mają trzy punkty straty do częstochowian oraz Lecha, ale sytuacja może jeszcze się odmienić. Lech i Raków oprócz tego, że rywalizują w Ekstraklasie o mistrzostwo Polski, staną naprzeciw siebie także w finale Pucharu Polski. Ten już w poniedziałek na PGE Narodowym. Oba kluby zapowiadają walkę do końca o oba trofea, a Zbigniew Boniek zapowiada, że ta będzie bardzo wyrównana.

Ale ścisk w dole tabeli ekstraklasy! Kilka klubów wciąż nie zapewniło sobie utrzymania. Pchają się do 1. ligi?

Zbigniew Boniek przewiduje wyrównaną walkę o Puchar Polski. Skończy się na karnych?

Były prezes PZPN wystąpił w programie Cafe Futbol na antenie Polsatu Sport. Dyplomatycznie odpowiedział na pytanie o to, komu bardziej życzy mistrzostwa Polski – wyjaśnił, że podziwia, jak prowadzone są oba kluby. Stwierdził także, że być może najlepszym końcem sezonu byłby taki, w którym Lech i Raków „podzielą się” trofeami.

Piłkarz Rakowa o wartości zespołu przed finałem Pucharu Polski. "Jesteśmy pewni siebie. Potrafimy narzucić swój styl i to jest nasza siła"

Wiadomo jednak, że żaden z zespołów nie odpuści drugiemu walki o mistrzostwo i Puchar Polski. Zdaniem Zbigniewa Bońka, finał tych drugich rozgrywek będzie bardzo wyrównany. – Sytuacja jest absolutnie otwarta. Mój prognostyk jest taki, że skończy się remisem i rzutami karnymi – wyjaśnił krótko Boniek, podkreślając, że to tylko jego prywatne przewidywania. Lech Poznań i Raków Częstochowa zmierzą się w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym w poniedziałek, 2 maja, o godzinie 16:00.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze