Znamy przyszłość Aleksandara Prijovicia! Legia zarobi duże pieniądze!

2019-01-04 22:04
Aleksandar Prijović, PAOK Saloniki
Autor: East News Aleksandar Prijović cieszy się po zdobyciu bramki dla PAOK-u Saloniki

Aleksandar Prijović zmienia klub! Jak dowiedział się „Super Express” wszystko zostało już ustalone i reprezentant Serbii opuści PAOK Saloniki. Choć Grecy nie chcieli go puścić, to zapłacono za niego klauzulę odejścia i piłkarz zmieni otoczenie. Na tej transakcji dobre pieniądze zarobi też Legia Warszawa!

Zakusy na Aleksandra Prijovicia trwały od dawna. Już latem francuskie Bordeaux oferowało za niego 8 milionów euro, ale PAOK Saloniki odrzucił ofertę. Wtedy zainteresowany był też Sporting Lizbona, jak również kluby z Anglii. Grecy nie chcieli jednak słyszeć o odejściu ich najlepszego napastnika. Tej zimy było tak samo. Jako że Prijović nic nie stracił ze swojej skuteczności jesienią, to od grudnia do siedziby PAOK zgłaszali się chętni na jego usługi. Były zapytania z Anglii, miał wrócić temat Sportingu, ale w ostatnich tygodniach liczyły się już tylko dwa kluby: jeden z Chin, a drugi z Arabii Saudyjskiej.

Al Ittihad zaoferował najpierw 7,5 miliona euro, a wtedy Chińczycy rzucili na stół 8 milionów. Arabowie wyrównali ofertę, ale PAOK wszystko odrzucił. Sytuacja była jasna: albo ktoś płaci klauzulę odejścia, albo Serb zostaje w Salonikach. W końcu Al Ittihad postanowił zakończyć zabawę: wpłacił Grekom 10 milionów euro, co uruchamia wspomnianą klauzulę. To oznacza, że „Prijo” za kilka dni już oficjalnie zmieni klub. Z naszych informacji wynika, że były gracz Legii uzgodnił już warunki indywidualnej umowy i przez 4,5 roku zarobi w Arabii Saudyjskiej około 25 milionów euro!

Transfer Prijovicia to świetna wiadomość dla Legii. Mistrz Polski sprzedając go do Salonik zapewnił sobie 10 procent od następnego transferu. To oznacza, że Legia powinna wkrótce dostać milion euro, a te pieniądze warszawskiemu klubowi bardzo się przydadzą.
A co do Prijovicia: kibice PAOK na pewno będą, jak fani Legii, żałować jego odejścia. W 82 meczach dla PAOK Serb strzelił aż 52 gole.

Aleksandar Prijovic
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Aleksandar Prijovic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze