Czesław Michniewicz: Zwoliński jak Lewandowski

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT Łukasz Zwoliński

Zobacz FENOMENALNĄ bramkę Jarosława Fojuta z ponad 50 metrów! [WIDEO]

2015-09-14 11:41

Pogoń Szczecin w końcu wygrała na własnym boisku i jest już druga w tabeli! Podopieczni Czesława michniewicza uporali się z liderem - Piastem Gliwice - a bramkę Jarosława Fojuta kibice zapamiętają na długo! Pogoń - obok krakowskiej Wisły - jest jedyną  niepokonaną drużyną w ekstraklasie.

Piłkarze Pogoni pokonali lidera, choć do 44. minuty nic na to nie wskazywało. Wówczas po raz pierwszy dał znać o sobie Łukasz Zwoliński, który mimo mocnego przeziębienia zagrał i był skuteczny. "Zwolak" po raz drugi ukąsił w 62. min, kiedy wykończył kapitalną akcję Rafała Murawskiego.

Pogoń - Piast: Radoslav Latal dla "SE"

Piłkarskim geniuszem popisał się Jarosław Fojut, który strzałem z własnej połowy, czyli z ok. 57 metrów, przelobował Jakuba Szmatułę i ustalił wynik meczu.

Pogoń ma 14 punktów i wyprzedza ją już tylko Piast (18).

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Sasa Zivec (7), 1:1 Łukasz Zwoliński (43), 2:1 Łukasz Zwoliński (63), 3:1 Jarosław Fojut (82)

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Marcin Listkowski

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 8 811

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Karol Danielak - Miłosz Przybecki (58. Wladimer Dwaliszwili), Sebastian Murawski, Mateusz Matras, Takafumi Akahoshi (90. Takuya Murayama), Patryk Małecki (85. Marcin Listkowski) - Łukasz Zwoliński

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert , Marcin Pietrowski (77. Tomasz Mokwa) - Kamil Vacek, Radosław Murawski, Sasa Zivec (85. Karol Angielski), Patrik Mraz - Gerard Badia (66. Josip Barisic), Martin Nespor