Cezary Kucharski

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Cezary Kucharski

Były menedżer Lewandowskiego UDERZYŁ w Bońka. Prezes ZAWALIŁ Euro przez zwolnienie Brzęczka?!

2021-06-24 11:08

Kadra prowadzona przez Paulo Sousę uległa w środę Szwecji 2:3 i już po fazie grupowej pożegnała się z mistrzostwami Europy. „Biało-Czerwoni” w trzech meczach ugrali zaledwie punkt i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Aktualnie trwają wnikliwe analizy ekspertów dotyczące przyczyn tak słabego występu Polaków na Euro 2021. Były agent Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski, winy upatruje w decyzjach prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. – Jego nieprzemyślane wybory miały kluczowe znaczenie – ocenia.

Polacy do awansu do 1/8 finału potrzebowali zwycięstwa nad Szwecją. Robert Lewandowski i spółka ulegli jednak Skandynawom 2:3 i już po fazie grupowej musieli pożegnać się z mistrzostwami Europy. „Trzy Korony” za sprawą Emila Forsberga bardzo szybko objęły prowadzenie, a krótko po przerwie ten sam zawodnik podwyższył rezultat meczu. Nadzieję dał nam Robert Lewandowski, który także ustrzelił dublet. Nasi reprezentanci rzucili wszystkie siły do ataku i w doliczonym czasie gry dali się zaskoczyć. Nasze marzenia o fazie pucharowej pogrzebał Viktor Claesson.

Kadra wróciła z Euro do Sopotu

Kucharski obwinia Bońka

Od końcowego gwizdka meczu ze Szwecją trwa ogólnonarodowa analiza przyczyn porażki, głos w tej sprawie zabierają zarówno eksperci piłkarscy, jak i specjaliści w innych dziedzinach. Warto odnotować jednak opinię Cezarego Kucharskiego. Były agent Roberta Lewandowskiego jest zdania, że w głównej mierze odpowiedzialność za niepowodzenie na Euro 2021 spada na barki ustępującego prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. „Kucharz” uważa, że zwolnienie Jerzego Brzęczka było błędem, gdyż z nim za sterami być może oglądalibyśmy nudniejsze mecze, ale dzięki temu znaleźlibyśmy się w fazie pucharowej turnieju.

Reprezentacja Polski po Euro 2020: Piją na plaży. Policja na miejscu. Jest afera. ZDJĘCIA

„Mam przekonanie,że z J.Brzęczkiem byłoby nudniej podczas #EURO2020, nie byłoby tylu emocji, strzelilibyśmy i stracilibyśmy mniej bramek w fazie grupowej. ale byłby awans do 1/8. Szkoda straconej szansy. Nieprzemyślane wybory personalne prezesa Pzpn miały kluczowe znaczenie” - napisał Kucharski na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Cezary Kucharski – życiorys

Cezary Kucharski jest byłym piłkarzem, grającym m.in. w takich klubach Sporting Gijon czy Legia Warszawa. Ma na koncie 17 występów w narodowej reprezentacji, z kadrą pojechał m.in. na mistrzostwa świata w Korei Płd. i Japonii w 2002 roku. Po zakończeniu kariery sportowej angażował się w działalność polityczną, został także licencjonowanym agentem piłkarskim. Przez wiele lat reprezentował interesy Roberta Lewandowskiego, od pewnego czasu obaj panowie pozostają jednak w bardzo złych stosunkach.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze