Hans Flick

i

Autor: East News Hans Flick

Były trener Lewandowskiego z nową posadą! Obyło się bez niespodzianki

2021-05-25 12:30

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Hans-Dieter Flick został we wtorek ogłoszony jako nowy selekcjoner reprezentacji Niemiec. O angażu byłego już szkoleniowca Bayernu Monachium przez niemiecką federacją spekulowało się już od kilku miesięcy. Teraz wszystko zostało sformalizowane i 56-latek zastąpi na stanowisku Joachima Loewa. Nastąpi to jednak dopiero po zbliżających się mistrzostwach Europy. Flick podpisał umowę wiążącą go z „Die Mannschaft” do końca 2024 roku, na mocy której będzie inkasował około pięciu milionów euro rocznie.

O odejściu Flicka z Monachium mówiło się już od pewnego czasu. 56-latek rzekomo nie mógł porozumieć się z dyrektorem sportowym monachijczyków, Hasanem Salihamidzicem. To wszystko tylko podsycało spekulacje na temat jego rozstania z Bayernem. Od początku celem Flicka była reprezentacja Niemiec i urodzony w Heidelbergu szkoleniowiec ostatecznie dopiął swego. Były już szkoleniowiec mistrza Niemiec we wtorek przed południem pojawił się w siedzibie federacji, po czym parafował umowę ważną do końca 2024 roku, na mocy której będzie zarabiał około pięciu milionów euro rocznie.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

„Mamy powody do optymizmu”

- Naprawdę nie mogę się doczekać jej rozpoczęcia, ponieważ widzę świetną jakość u piłkarzy, zwłaszcza u młodych zawodników w Niemczech. Dlatego mamy wszelkie powody do tego, aby z optymizmem podchodzić do nadchodzących turniejów, na przykład Mistrzostw Europy w 2024 roku w naszym kraju. Poza tym z doświadczenia wiem, że w Oliverze Bierhoffie mam silnego, godnego zaufania partnera, który wraz ze swoimi specjalistami pracuje w zespole stojąc za drużyną, dzięki czemu cała ekipa, my, trenerzy i sztab możemy rozpocząć pracę bez długiego okresu rozruchowego – powiedział Flick po podpisaniu umowy.

Jan Tomaszewski przestrzega Paulo Sousę. Teraz nie będzie już żadnego wytłumaczenia!

- Nie mogę się również doczekać, aby podzielić się moimi pomysłami na temat pierwszej reprezentacji i pozostałych zespołów narodowych. Teraz ważne nie jest to, co wydarzy się we wrześniu, ale zbliżające się Mistrzostwa Europy. Życzę Jogi Löwowi, Marcusowi Sorgowi, Andy'emu Köpke i zespołowi jak największych sukcesów. Jogi Löw zasłużył na wielkie zakończenie swojej kariery jako trenera reprezentacji – zakończył.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021?

Wielki powrót

Dla Hansa-Dietera Flicka będzie to powrót do pracy z niemiecką kadrą po blisko siedmiu latach. 56-latek od 2006 do 2014 roku był bowiem asystentem obecnego wciąż selekcjonera, Joachima Loewa. Następnie Flick pełnił jeszcze rolę dyrektora sportowego reprezentacji. W listopadzie 2019 roku po raz pierwszy otrzymał propozycję samodzielnej pracy trenerskiej, obejmując Bayern. Jego praca w monachijskim zespole to nieprzerwane pasmo sukcesów. Zespół pod jego wodzą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec. Triumfował także w pucharze oraz superpucharze Niemiec, Lidze Mistrzów, superpucharze Europy oraz Klubowych Mistrzostwach Świata.

Najnowsze