Reprezentacja Polski, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski, Robert Lewandowski

Komputer typuje zwycięzców Euro 2021. Polska reprezentacja niedoceniona?

2021-06-04 13:30

Znany system analiz sportowych i wyników OPTA podjął się przeanalizowania szans poszczególnych reprezentacji na Euro 2021. W czołówce nie ma niespodzianek, jednakże dalej występuje kilka ciekawych wyników. Choć Polscy kibice wierzą w sukces naszej drużyny, to analiza statystyk może okazać się bardzo bolesna. Czy komputer poważnie nie docenił naszej kadry? Jakie szanse mają Biało-Czerwoni?

System OPTA podjął się analizy turnieju Euro 2021. System na podstawie dostarczonych danych wyliczył, jakie szanse mają poszczególne kadry. Pod uwagę były brane ostatnie wyniki reprezentacji, statystki poszczególnych zawodników oraz tzw. Czynnik X, czyli umiejętność poszczególnych zawodników do wzięcia losów meczu na swoje barki i zmianie wyniku spotkania. W czołówce nie ma niespodzianek, jednakże szanse reprezentacji Polski, wyliczone przez algorytm, mogą nie napawać optymizmem fanów w naszym kraju.

Raport z Opalenicy. Zbigniew Boniek dotarł na zgrupowanie, lista gości jest dłuższa

Reprezentacja Francji z największymi szansami, Polska daleko

Jako liderów klasyfikacji, ze znaczną przewagą, system wytypował reprezentację Francji z N’golo Kante, Paulem Pogbą czy Karimem Benzemą w składzie. System uznał, że jakość kadry oraz jej ostatnie wyniki dają jej wysokie szanse na sukces. Wynoszą one 20.5%. Na drugim miejscu znajduje się kadra Belgii. Zawodnicy tacy jak Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thibuat Courtois czy Eden Hazard są w stanie zrobić różnice i to również zauważył komputer. Roberto Martinez dobrze poukładał kadrę gwiazd i teraz działają dobrze jako zespół. Czy to wystarczy, by sięgnąć po mistrzostwo? System dał im 15,7% szans. Na ostatnim miejscu podium klasyfikacji znajduje się odmłodzona reprezentacja Hiszpanii. Mimo braku w składzie gwiazdy Realu Madryt Sergio Ramosa system uważa, że Ferran Torres, Dani Olmo czy Marcos Llorente są w stanie dać tej drużynie naprawdę dużo, a może i zwycięstwo. Komputer daje im 11,3% szans na zwycięstwo.

Na którym miejscu znajdują się nasze Orły? System daje Robertowi Lewandowskiemu i naszej kadrze 14. miejsce. Procentowe szanse na zwycięstwo naszej kadry wyliczono na 0,8%. Czy ekipa Paolo Sousy sprawi niespodziankę systemowi? Wszyscy kibice znad Wisły o tym marzą. Na Euro 2021 Polacy zagrają z wyżej  wspomnianą Hiszpanią, Słowacją, której system dał przedostatnie miejsce z szansą na poziomie 0,04% oraz Szwecją, którą OPTA ustawiła na 11. miejscu i dała jej 1,5% szans. W bezpośrednim sąsiedztwie Polaków, w tabeli stworzonej przez komputerową analizę, znajdują się Rosja z 1% szans oraz Ukraina z identycznym wynikiem jak Polska.

Najnowsze