Paulo Sousa po KOMPROMITACJI ze Słowacją: Wszyscy jesteśmy zawiedzeni

2021-06-14 21:37
Paulo Sousa
Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Miało być zwycięstwo, ale zamiast tego trzeba przełknąć gorycz porażki. Reprezentacja Polski przegrała 1:2 ze Słowacją w Sankt Petersburgu w pierwszym występie na EURO. Biało-czerwoni zawiedli na każdym polu. Wojciech Szczęsny zapisał się w historii jako pierwszy bramkarz, któremu zapisano samobójczego gola, a Grzegorz Krychowiak jest pierwszym piłkarzem w tym turnieju, który dostał czerwoną kartkę. Jak ten kompromitujący występ podsumował selekcjoner Paulo Sousa? Portugalski trener ocenił spotkanie podczas konferencji prasowej.

Tak Paulo Sousa podsumował grę Polaków ze Słowacją:

Nie możemy tak tracić bramek

- Wszyscy jesteśmy zawiedzeni. To prawda, że Robert Lewandowski był osamotniony, zwłaszcza w pierwszej połowie. Chcieliśmy grać bliżej siebie i w pierwszej połowie to nie było jak trzeba. Mieliśmy kilka okazji w drugiej połowie, ponieważ linie były bliżej. Nie możemy tak tracić bramek, straciliśmy przewagę przed polem karnym i zawodnik nas przedryblował. Wiedzieliśmy, że Milan Skriniar jest kluczowym zawodnikiem jeśli chodzi o stałe fragmenty gry. Nie tylko Polacy są zawiedzeni, ja jestem zawiedziony. Musimy wspierać Grześka, musimy być zjednoczeni z Grześkiem i z zespołem.

Mamy sześć punktów do zdobycia

- Nie zgodzę się ze Stefanem Tarkoviciem, bo w 10 zawodników stworzyliśmy trzy dogodne sytuacje do strzelenia gola. Byliśmy zespołem, który chciał stwarzać sytuacje. Zmniejszyliśmy im szanse na wyjście kontrą i byliśmy bardziej efektywni. Po tym, jak wyrównaliśmy mieliśmy sytuacje. Mogliśmy lepiej wykorzystać skrzydła, nasze możliwości w pojedynkach 1 na 1. Kompletnie się nie zgadzam ze Stefanem. Poza tym zdominowaliśmy naszego rywala, pokonaliśmy ich na skrzydła Musi być optymizm przed meczem z Hiszpanią, mamy 6 punktów do zdobycia. Musimy być pozytywni. Jeśli ta strategia będzie dobra.

Euro 2020: Paulo Sousa zarabia MILIONY, a SKOMPROMITOWAŁ się w meczu ze Słowacją. To jest ABSURD

Zespół pokazał ducha

- Gdybyśmy mieli lepszej jakości dośrodkowania, to moglibyśmy wygrać. Słowacja to zespół, który zazwyczaj broni fizycznie i my staraliśmy się unikać tego. Chcieliśmy stworzyć im więcej problemów. Mogliśmy od razu strzelić drugą bramkę, mieliśmy ku temu okazje. To nie ma znaczenia. Jestem przede wszystkim zawiedziony tym, że w pewnych momentach zabrakło koncentracji. Jeśli nie będziemy mieli pozytywnego myślenia to będzie nam bardzo trudno. Ten zespół pokazał, że ma ducha, żeby walczyć. Nawet w dziesięciu. Mieliśmy trzy sytuacje, żeby wywalczyć remis.

Mateusz Borek ZAŁAMANY po meczu Polska - Słowacja na Euro! Mówi o nagannym zachowaniu [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE