Po dramatycznych wydarzeniach na Euro piłkarze cały czas są pod opieką psychologa. Ma mnóstwo pracy

2021-06-18 6:40
Christian Eriksen
Autor: FRIEDEMANN VOGEL/AFP/East News

Dramatyczne sceny, które rozegrały się podczas sobotniego meczu Danii z Finlandią wywołały zrozumiałe poruszenie nie tylko wśród kibiców na całym świecie, ale przede wszystkim piłkarzy, którzy znajdowali się wtedy na boisku. Dla wielu z nich było to zapewne jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w dotychczasowym życiu. Nic więc dziwnego, że ich stan psychiczny nie jest obecnie najlepszy. Sztab reprezentacji wraz z zawodnikami doszli do wniosku, że piłkarze sami nie będą w stanie poradzić sobie z tym problemem. Z tego powodu Duńczycy przez kilka ostatnich dni bardzo intensywnie pracują z grupą psychologów.

Dla wszystkich ludzi związanych z futbolem sytuacja z sobotniego meczu była prawdziwym szokiem. Najlepszy duński piłkarz, Christian Eriksen, nieatakowany przez nikogo upadł bezwładnie na murawę. Po chwili znalazł się przy nim kapitan drużyny, Simon Kjaer, a zaraz za nim ratownicy medyczni. Choć zawodnika Interu Mediolan szczęśliwie udało się uratować, dla jego reprezentacyjnych kolegów było to traumatyczne przeżycie. Musieli bowiem patrzeć, jak ich przyjaciel jest reanimowany i walczy o życie. Nic więc dziwnego, że cała sytuacja odcisnęła ślad w ich psychice.

Raport z Sopotu. Trening po powrocie z Petersburga.

Pomimo dramatycznych scen na stadionie w Kopenhadze, mecz z Finlandią ostatecznie został dokończony (Duńczycy przegrali 0:1). Przygotowania do wczorajszego spotkania z Belgią były zatem niezwykle trudne. Według doniesień medialnych w szczególnie złym stanie znajdował się kapitan reprezentacji, Simon Kjaer. Przez ostatnie dni cała reprezentacja intensywnie pracowała z grupą psychologów. Celem całego procesu było naturalnie oczyszczenie głów i możliwie jak najlepsze przygotowanie do wczorajszego spotkania przeciwko Belgom, a także do meczu z Rosją (21.06, godz. 21:00).

Christian Eriksen po całym zajściu został przetransportowany do szpitala, gdzie aktualnie dochodzi do zdrowia. Przytomność odzyskał już jednak na murawie stadionu w Kopenhadze. 29-latek przeszedł w ostatnim czasie szereg badań mających wyjaśnić przyczynę zatrzymania akcji serca podczas sobotniego spotkania. Według najnowszych doniesień piłkarz Interu Mediolan w najbliższych dniach przejdzie zabieg wszczepienia defibrylatora. Jak na razie nie wiadomo, czy Eriksen będzie mógł kontynuować karierę piłkarską. Lekarze podkreślają, że na takie decyzje jest jeszcze zbyt wcześnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE