Polska - Szwecja

Autor: Cyfra Sport Polska - Szwecja

Po porażce ze Szwecją Mateusz Morawiecki zabrał głos. Słowa, które wielu nie przeszłyby przez gardło

2021-06-23 22:43

Reprezentacja Polski do ostatniej kolejki walczyła o awans do fazy pucharowej. Nie udało się, a o naszym niepowodzeniu zadecydowała przegrana 2:3 ze Szwecją. To spotkanie było pełne dramaturgii. Wydawało się, że już wszystko stracone, ale zryw Polaków po przerwie sprawił, że Biało-czerwoni wrócili do gry. Niestety, w końcówce znów górą byli Szwedzi. Zaważyły błędy w obronie. Po przegranej głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Spotkanie ze Szwecją to był horror. Polacy szybko stracili bramkę, a w drugiej połowie Emil Forsberg podwyższył wynik. Jednak polski zespół nie załamał się, zdołał się podnieść i doprowadził za sprawą Roberta Lewandowskiego do wyrównania. Do awansu Biało-czerwoni potrzebowali wygranej. Nie udało się, przegraliśmy 2:3. Do kolejnej fazy turnieju ME promocję z naszej grupy wywalczyli Szwedzi i Hiszpanie. Polacy pożegnali się z mistrzostwami Europy. Do postawy naszych piłkarzy odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wypowiedział słowa, którym wielu nie przeszłyby przez gardło. Bo kibice są zawiedzeni faktem, że zajęliśmy czwarte miejsce i już po fazie grupowej żegnamy się z imprezą. Dominuje bowiem poczucie ogromnego zawodu i nie wykorzystanego potencjału naszej kadry. - Polskiej Reprezentacji dziękujemy za ambitną walkę do końca - zaczął swój wpis premier Mateusz Morawiecki. - Nasza przygoda z UEFA EURO 2020 dobiegła końca, ale przed nami kolejne wielkie sportowe wyzwania. Głowy do góry - bądźmy zawsze razem, w chwilach porażek i triumfów! - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.