Sędziowska rewolucja podczas Euro 2020? UEFA podpisała nowe porozumienie

2020-02-12 20:56 MSo
Sędzia sprawdzający sytuację na VARze
Autor: EastNews Sędzia sprawdzający sytuację na VARze

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne mistrzostwa Europy. Polscy kibice trzymają kciuki za to, że podopieczni Jerzego Brzęczka zaprezentują się co najmniej tak dobrze jak na Euro 2016. Co ciekawe, na kilka miesięcy przed turniejem, UEFA szykuje sędziowską rewolucję! Właśnie podpisano porozumienie z federacją CONMEBOL.

Doskonale pamiętamy, jak świat futbolu zrewolucjonizowały powtórki wideo, które na międzynarodowej imprezie zadebiutowały na mistrzostwach świata w Rosji. Czyżby UEFA pozazdrościła FIFIE przygotowanych zmian i dlatego planuje własną rewolucję? Właśnie podpisano nowe porozumienie!

Jak informuje "The Sun", Aleksander Ceferin, szef UEFA, w meczach Ligi Mistrzów wykorzystywani mogą być arbitrzy z Ameryki Południowej. Co ważne, europejska federacja może obsadzić ich także w ramach spotkań Euro 2020! CONMEBOL na podstawie współpracy zagwarantował sobie prawo "wypożyczenia" sędziów do Copa America oraz Copa Libertadores.

Jeśli działania okażą się owocne, najprawdopodobniej kolejny raz rozgrywane będzie spotkanie o Puchar Świata. - Jest możliwość organizacji międzynarodowych meczów pomiędzy zespołami z Europy i Ameryki Południowej - czytamy w komunikacie opublikowanym przez UEFA. Decyzja ma zapaść w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Co ciekawe, współpraca obowiązuje nie tylko w ramach piłki męskiej, ale także kobiecej i przeróżnych rozgrywek młodzieżowych. - Możemy wymieniać się wiedzą na temat rozwoju gry na obu kontynentach - powiedział szef UEFA, Aleksander Ceferin.

Najnowsze