Reprezentant Polski Dawid Kownacki już po operacji. Od 14 lutego zaczyna rehabilitację

2020-02-12 20:18 MaSz
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

W ubiegłym tygodniu doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z udziału w finałach mistrzostw Europy EURO 2020. Dziś napastnik reprezentacji Polski i Fortuny Duesseldorf Dawid Kownacki przeszedł operację. W mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie po zabiegu. Od 14 lutego rozpoczyna rehabilitację. W tym sezonie Polak już nie zagra w Bundeslidze.

W tym sezonie Dawid Kownacki w Fortunie Duesseldorf rozegrał trzy mecze (w sumie uzbierał 108 minut) i nie strzelił żadnego gola. W ubiegłym tygodniu musiał przerwać trening, gdyż poczuł ból. Okazało się, że doszło do uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego. Niemiecki klub wydał komunikat, że konieczna będzie operacja, którą przeszedł 12 lutego. - Zabieg udany. Od piątku zaczynam rehabilitacje i walkę o powrót na boisko. Wrócę silniejszy. Dziękuje za wsparcie - napisał na Instagramie Kownacki pod zdjęciem jak leży na szpitalnym łóżku.
Piłkarz dostał dużo życzeń, w tym od kolegów z kadry. Wsparł go duet z Sampdorii Genua - Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, którzy napisali: Zdrówka Kownaś. Michał Janota, były gracz Arki, dodał: Wracaj do zdrowia byku. Zdjęcie skomentowała także Katarzyna Kiedrzynek, bramkarka PSG i reprezentacji Polski: Bądź silny wariacie! Wrócisz silniejszy - napisała gwiazda naszej kobiecej kadry.
Po 21. kolejkach Fortuna zajmuje w Bundeslidze 16. miejsce, co oznacza spadek do drugiej ligi. Do bezpiecznego Mainz ekipa z Duesseldorfu traci czterey punkty. W najbliższej kolejce (15 lutego) zagra u siebie z Borussią Moenchengladbach (4. pozycja). 

Najnowsze