Kazachstan - Dania

Autor: AP

Waleczni Kazachowie

Sensacja w eliminacjach EURO! Kazachowie odrobili straty i wygrali, Duńczycy w szoku

2023-03-26 20:15

Sensacja w pierwszym niedzielnym meczu eliminacyjnym do EURO 2024. W grupie H niedoceniana reprezentacja Kazachstanu wygrała z Danią 3:2. Goście, którzy są zdecydowanym faworytem grupy prowadzili 2:0 do 73. minuty!

Wydawało się, że mecz w Astanie będzie spacerkiem dla Duńczyków, rozpędzonych po zwycięstwie w pierwszym meczu eliminacji z Finlandią 3:1. Pierwsze minuty to potwierdzały, bo znakomitą passę strzelecką kontynuował napastnik Rasmus Hojlund. Dwudziestolatek z Atalanty Bergamo strzelił w czwartek trzy gole Finom, a dzisiaj miał już dwa trafienia po 35. minutach meczu z Kazachami. W drugiej połowie meczu w Astanie wszystko się odwróciło. Gospodarze ruszyli do ataku, ale dopiero w 73. min zdobyli bramkę z rzutu karnego po strzale Bakhtiyora Zaynutdinova. Kazachowie jeszcze bardziej podkręcili tempo, a doświadczona obrona finalisty ostatniego mundialu zaczęła popełniać błędy.

W 86. minucie Kazachowie, a konkretnie Askhat Tagybergen strzelił gola marzenie. Uderzył z 30 metrów i piłka wylądował w okienku duńskiej bramki. Trzy minuty później Abat Aymabetov strzelił gola dającego Kazachstanowi sensacyjne zwycięstwo. Zdobywca gola zdołał w doliczonym czasie jeszcze dostać czerwoną kartkę i wylecieć z boiska, ale nie zmieniło to losów meczu. Piłkarze Kazachstanu stali się sprawcami wielkiej sensacji. W tabeli grupy prowadzi Słowenia z 6. punktami przed Irlandia Płn. – 4 pkt , oraz Danią i Kazachstanem po 3 pkt.

Fernando Santos przed meczem z Albanią. Jakiego podejścia oczekuje od piłkarzy, odwołuje się do cech wolicjonalnych Polaków