Euro 2021

i

Autor: AP Euro 2021

SKANDAL na Euro 2021! Karygodna postawa wobec dziennikarza w Rosji, to nie miało prawa się wydarzyć

2021-06-11 20:44

Ruszają piłkarskie mistrzostwa Europy! Euro 2021 ma być piękną wizytówką Starego Kontynentu. Niestety, jeszcze przed pierwszym spotkaniem doszło do przykrej sytuacji. Skandal miał miejsce w Rosji, w Sankt Petersburgu. Takiego zachowania wobec dziennikarzy nikt nie mógł się spodziewać. Zdaniem wielu osób, to rażące naruszenie wolności słowa. To karygodna postawa względem redaktora.

Od lat sport jest tym, co ma łączyć, a nie dzielić. Euro 2021 rozpoczyna się od spotkania Włochów z Turcją na Stadio Olimpico w Rzymie. Przed meczem doszło do pięknej, choć nie tak hucznej jak zwykle, ceremonii otwarcia. Niestety, zamiast o meczu mówi się o skandalu, do którego doszło w Rosji. "Deutsche Welle" donosi o skandalicznym zachowaniu wobec jednego z niemieckich dziennikarzy. Robert Kempe z ARD otrzymał akredytację na turniej, ale... nie na mecze w Rosji. Ta miała zostać cofnięta przez tamtejsze władze.

Zobacz także: Polscy piłkarze w samej bieliźnie bawią się na całego! Humory przed startem Euro 2021 dopisują, mamy ZDJĘCIA

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].

Euro 2021: Skandal w Rosji

Zdaniem niektórych osób to skandal i naruszenie zasad wolności mediów. - Uważamy to za ograniczenie wolności prasy, które dla nas jest nie do przyjęcia - mówi Ellen Ehni, redaktor naczelna "WRD" dla "Deutsche Welle". Piłeczkę odbija UEFA, która uważa, że co najważniejsze - na innych stadionach jest ona wciąż ważna. – To niedopuszczalna ingerencja w wolność prasy, która kolejny raz pokazuje, że krytyczne relacjonowanie nie tylko nie jest w Rosji mile widziane, ale też ma konsekwencje dla dziennikarzy – powiedział przewodniczący DJV Frank Ueberall cytowany przez "DW.com".

Euro 2021: KIEDY MECZE?

Turniej Euro 2021 zaczyna się 11 czerwca i potrwa dokładnie miesiąc do 11 lipca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na Stadio Olimpico we Włoszech. Półfinały i finał rozstrzygane będą na Wembley w Londynie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze