Christian Eriksen reanimacja

i

Autor: AP Christian Eriksen reanimacja

Walczyli o życie Christiana Eriksena, teraz zobaczą walkę o mistrzostwo Europy. Niezwykły gest UEFA przed finałem Euro

2021-07-06 18:20

Tegoroczne mistrzostwa Europy dobiegają powoli końca. W walce o tytuł najlepszej drużyny Euro pozostały już tylko cztery drużyny, które rozpoczynają walkę w półfinałach. Finał, który zostanie rozegrany w niedzielę 11 lipca jest z kolei jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań w całym turnieju. UEFA zdecydowała się zaprosić na mecz specjalnych gości. Na trybunach londyńskiego stadionu pojawią się ratownicy, którzy walczyli o życie Christiana Eriksena.

EURO 2021 dobiega powoli końca. Byliśmy świadkami wielu fantastycznych spotkań, oraz wielkiej walki. Niestety turniej przyniósł nam również dużo strachu i bólu. Cały piłkarski świat zamarł, kiedy gwiazda Interu Mediolan, Christian Eriksen dostał zawału serca w starciu otwierającym turniej dla Danii. Piłkarz w meczu z Finlandią padł jak rażony gromem. Zawodnika przez kilka minut reanimowano na boisku, na oczach jego kolegów z drużyny oraz tysięcy fanów zgromadzonych na stadionie w Kopenhadze. Mecz został wstrzymany, a w tym czasie ratownicy walczyli o życie piłkarza. Wszystko na szczęście skończyło się dobrze, ale pomocnik już na turnieju nie zagra.

Niezwykły gest UEFA przed finałem Euro

UEFA zdecydował się jednak na wspaniały gest i podjęła decyzję o zaproszeniu piłkarza oraz całej ekipy medycznej zaangażowanej w ratowanie życia piłkarza na mecz finałowy. Ma być to dla nich hołd, za ich ciężką pracę. Nie wiadomo, czy piłkarz przyjmie zaproszenie, bowiem po opuszczeniu szpitala udał się na urlop, połączony z rehabilitacją. Pomocnik wciąż jest regularnie kontrolowany przez lekarzy, by taka sytuacja się nie powtórzyła. Dodatkowo wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa jego rozbrat z piłką, więc sytuacja wciąż jest bardzo niepewna.

Grzegorz Krychowiak otrzymał niezwykle WAŻNĄ wiadomość od fana. Reakcja piłkarza była błyskawiczna

Tomaszewski SZCZERZE o Podolskim: to porównanie jest jednoznaczne

Przypomnijmy, że Christian Eriksen miał być podstawowym zawodnikiem i kapitanem duńskiej reprezentacji. Niestety już w 43. minucie meczu z Finlandią, piłkarz doznał feralnego ataku i nie dokończył meczu. Po wznowieniu pojedynku, bramkarza Danii pokonał Joel Pohjanpalo i tym samym Duńczycy zaliczyli falstart na turnieju. W drugim meczu kadra Kaspera Hjulmanda pokazała się z bardzo dobrej strony, ale nie udało się im pokonać bardzo dobrze dysponowanych Belgów. W ostatnim spotkaniu grupowym kadra pewnie pokonała Rosję, po bramkach Damsgaarda, Poulsena, Christiansena oraz Maehle i dzięki różnicy bramek awansowała do następnej rundy turnieju. Spotkanie ze „Sborną” było pojedynkiem, który pozwolił Duńczykom wejść we właściwy rytm meczowy. Od tamtej pory pewnie pokonali Walię oraz Czechy, strzelając aż 6 goli oraz tracąc tylko jednego. W najbliższym meczu półfinałowym ich rywalem będzie Anglia. Czy stać ich na pokonanie jednego z faworytów turnieju i awansowanie do finału? Jeśli Duńczykom by się udało pokonać „Lwy Albiony”, to Eriksen miałby naprawdę miłą niespodziankę, mogąc wesprzeć swoich kolegów z trybun.  

Spotkanie Anglii i Danii odbędzie się w środę o godzinie 21:00

Sonda
Czy Anglia wygra Euro 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze