Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek opublikował zdjęcie Elżbiety II! Żart zakończył się fatalnie, kibice czuli się opluci

2021-07-09 9:56

Zbigniew Boniek to nie tylko szef Polskiego Związku Piłki Nożnej (choć to jego ostatnie tygodnie w tej funkcji), ale także wysoko postawiona osoba w europejskiej centrali piłkarskiej. Wiceprezydent UEFA postanowił w niecodzienny sposób załagodzić sytuację związaną z niedawnym skandalem na meczu Anglia – Dania, w trakcie którego doszło do rażącego błędu sędziego – Boniek, aby nieco rozładować napięcie, postanowił zażartować z zaistniałej sytuacji i udostępnił mema z… Królową Elżbietą II! To przyniosło jednak skutek odwrotny do zamierzonego, kibice są wściekli.

Zbigniew Boniek już niedługo kończy swoją drugą, wydłużoną o rok, kadencję w fotelu prezesa PZPN-u. Ta powinna zakończyć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii nie było możliwe przeprowadzenie wyborów na prezesa polskiego związku, więc warunkowo Boniek piastował swoją funkcję o 12 miesięcy dłużej, niż przewidują przepisy. Były reprezentant Polski nie może kandydować po raz trzeci, dlatego nadchodzące wybory, które odbędą się w sierpniu, definitywnie zakończą jego prezesurę w PZPN-ie. Trudno jednoznacznie ocenić minione 9 lat ze Zbigniewem Bońkiem u steru polskiej piłki, jednak nie da się ukryć, że nie raz i nie dwa były zawodnik Juventusu czy Romy potrafił doprowadzić polskich fanów do wściekłości. Nie inaczej było tym razem, gdy prezes PZPN, a jednocześnie wiceprezydent UEFA, opublikował żartobliwą grafikę na swoim koncie na Twitterze.

Podolski wrócił do domu. Tak przywitali go kibice Górnika Zabrze

Zbigniew Boniek żartuje ze skandalu

Szef polskiej piłki słynie z tego, że swoimi wypowiedziami na Twitterze potrafi wywołać niemałą burzę. Podobnie było także tym razem gdy postanowił on zażartować z sytuacji, która miała miejsce w trakcie meczu Anglia – Dania w półfinale Euro 2020. W dogrywce sędzia Danny Makkelie podyktował rzut karny dla Anglików, choć zdecydowana większość obserwatorów tego spotkania, w tym zawodowych sędziów o europejskiej renomie, uważa, że przewinienia tam nie było. Sytuacja ta jest o tyle bulwersująca, że przecież na całych mistrzostwach obowiązuje system VAR, który takie sytuacje powinien korygować. Makkelie nawet nie podszedł do monitora, aby ponownie obejrzeć całą akcję.

Zbigniew Boniek, najwyraźniej chcąc rozładować napięcie wokół tego spotkania, które wciąż nie mija, zażartował z tej skandalicznej sytuacji udostępniając… mema z Królową Elżbietą II! To nie przyniosło jednak zamierzonego efektu, bo fani byli wściekli, a niektórzy czuli się wręcz opluci przez najważniejszą osobę w polskiej piłce i jedną z najważniejszych w strukturach europejskiej federacji. Mema udostępnionego przez Bońka i reakcję kibiców znajdziecie w galerii poniżej.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze