Anglia - Czechy

i

Autor: AP

Żenujące zachowanie kibiców Anglii ukarane! Federacja musi sięgnąć do kieszeni

2021-07-10 15:23

W niedzielę o 21:00 Anglia zagra z Włochami w wielkim finale Euro. Dla tych pierwszych będzie to już szóste spotkanie na Wembley podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Piłkarze Garetha Southgate'a będzie mogli zatem ponownie liczyć na gorący doping tysięcy swoich kibiców. W poprzednim meczu angielscy fani się jednak nie popisali i tamtejsza federacja właśnie została za to ukarana.

UEFA nałożyła na angielską federację piłkarską (FA) karę 30 tys. euro za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas półfinału mistrzostw Europy z Danią na Wembley. Gdy grano duński hymn, z trybun dobiegało buczenie, przeszkadzano też bramkarzowi Kasperowi Schmeichelowi.

PIKANTNE ZDJĘCIE Lewandowskich z plaży. Ania siedzi na kolanach u Roberta i wykonuje ruch ręką. Ach, ten wzrok!

Telewizyjne powtórki pokazały, że tuż przed decydującym rzutem karnym wykonywanym w dogrywce przez Harry'ego Kane'a Schmaichela próbowano oślepić skierowanym z trybun zielonym światłem laserowym. Duńczyk jedenastkę obronił, ale przy dobitce był już bezradny. Anglia wygrała 2:1 i w niedzielnym finale, także na Wembley, spotka się z Włochami.

Angielska federacja została również ukarana za fajerwerki odpalane przez kibiców oraz za buczenie podczas hymnu Niemiec we wcześniejszym meczu w 1/8 finału.

Tego jeszcze nie było - UEFA przyznała się do błędu! Walą w nią o to wszyscy kibice

Sylwia Dekiert o Euro i igrzyskach
Sonda
Włochy - Anglia: KTO WYGRA?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze