Tom Cruise natchnął Sobiecha

Autor: East News Artur Sobiech

Artur Sobiech uratował Hannover, Polak wywalczył rzut karny w meczu Ligi Europejskiej

2012-11-10 3:00

Arturowi Sobiechowi wystarczyło zaledwie kilkadziesiąt sekund, aby odmienić losy spotkania Hannoveru z Helsingborgiem (3:2) w Lidze Europejskiej. Faworyzowani Niemcy od 50. minuty prowadzili 2:0, ale w ciągu kolejnych 17 minut przyjezdni zdołali wyrównać i nabrali wiatru w żagle.

W 87. minucie na boisku pojawił się Sobiech i po chwili wywołał sporo zamieszania. Za rzekomy faul na Polaku sędzia podyktował rzut karny i pokazał czerwoną kartkę Peterowi Larssonowi. Z decyzją arbitra nie mógł się pogodzić Walid Atta i za dyskusję także wyleciał z boiska.

Jak się okazało, Szwed miał jednak trochę racji, gdyż powtórki pokazały, że Sobiech był faulowany tuż przed linią pola karnego. Jedenastkę wykorzystał Szabolcs Huszti i Hannover może być już pewny gry w fazie pucharowej.

W czwartek w LE zagrało jeszcze dwóch Polaków. Łukasz Szukała rozegrał cały mecz w barwach Steauay Bukareszt (2:0 z Molde), a Ludovic Obraniak grał 76 minut przeciwko Maritimo (1:1). Cały mecz na ławce PSV Eindhoven przesiedział Przemysław Tytoń.