Szachtar Donieck - Sevilla, Grzegorz Krychowiak, Kevin Gameiro

Grzegorz Krychowiak i Sevilla bliżej finału Ligi Europy. Villareal wyszarpał wygraną z Liverpoolem

2016-04-29 9:03

W półfinałach Ligi Europy mieliśmy dwa znakomicie zapowiadające się starcia: Szachtar Donieck - Sevilla i Villarreal - Liverpool. Polskich kibiców interesowało szczególnie to pierwsze spotkanie, bo od pierwszej do ostatniej minuty grał w nim Grzegorz Krychowiak. Polak pokazał się z niezłej strony, a jego koledzy zdołali zremisować na wyjeździe 2:2 i są nieco bliżej finału. W drugim spotkaniu Villarreal w doliczonym czasie gry wyszarpał wygraną z Liverpoolem.

Sevilla mecz we Lwowie zaczęła doskonale. Już w 6. minucie otwierającą bramkę zdobył Vitolo i wydawało się, że goście ułożą sobie to spotkanie po swojej myśli. Z czasem jednak zupełnie oddali pole gry, a do głosu co raz śmielej dochodził Szachtar. Efektem tego były dwa gole jeszcze w pierwszej połowie i to gospodarze schodzili do szatni na prowadzeniu.

Unai Emery jednak chyba mocno zmobilizował swoich graczy w przerwie, bo ci na murawę wybiegli jak odmienieni. Przez całą drugą połowę naciskali, ale brakowało im skuteczności. Ostatecznie jednak udało się wcisnąć bramkę, a jej autorem był Kevin Gameiro, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Na El Madrigal z kolei przyjechał rozpędzony Liverpool by rywalizować z tamtejszym Villarrealem. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, bo obie drużyny przez całe 90 minut stwarzały sobie dobre okazje i momentami przysparzały o zawroty głowy kibiców, którzy nie mogli nadążyć za kolejnymi akcjami. Przez długi czas jedni i drudzy pozostawali jednak nieskuteczni, ale w doliczonym czasie gry swoją sytuację wykorzystali gospodarze. Po znakomitej kontrze gola zdobył rezerwowy Adrian Lopez, który zapewnił swojej drużynie wygraną i niezłą zaliczkę przed rewanżem na Anfield Road.

SZACHTAR - SEVILLA 2:2

Bramki: Marlos 23', Stepanenko 36' - Vitolo 6', Gameiro 82'

Szachtar: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Ismaily - Malyshev, Stepanenko, Marlos (91. Bernard), Kovalenko, Taison (91. Wellington Nem) - Ferreyra (91. Eduardo)

Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carrico, Escudero - Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega, Konoplyanka (59. Krohn-Dehli [73. Coke]) - Gameiro

Żółte kartki: Malyshev, Srna - Escudero, Carrico, Krychowiak

VILLARREAL - LIVERPOOL 1:0

Bramki: Adrian 92'

Villarreal: Asenjo - Gaspar, Ruiz, Bailly (76. Musacchio), Costa – Dos Santos (72. Castillejo), Pina, Bruno, Suarez – Soldado (74. Adrian), Bakambu

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Leiva, Allen, Milner - Lallana, Coutinho (46. Ibe), Firmino (90. Benteke)