Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Wymowny wpis

Grzegorz Krychowiak nie mógł się powstrzymać. Wbił bolesną szpilkę, nie miał skrupułów

2023-03-17 11:19

Lech Poznań wciąż mknie przez Ligę Konferencji Europy. Nikt przed sezonem nie zakładał, że przedstawiciel Ekstraklasy tak długo będzie występował w europejskich pucharach, a Kolejorz nie zamierza się zatrzymywać. W mediach pojawiły się jednak słowa deprecjonujące LKE, co nie spodobało się wielu kibicom. Szpilkę wbił również Grzegorz Krychowiak, który uderzył w osoby krytykujące te rozgrywki.

Od wielu lat nie było polskiego zespołu, który tak dobrze poczynałby sobie w europejskich pucharach. Przygoda zespołów z Ekstraklasy na scenie międzynarodowej zazwyczaj była krótka i nierzadko kończyło się kompromitacją. Szansą na dłuższą grę w Europie była Liga Konferencji Europy. W poprzednim sezonie polskie drużyny nie wykorzystały tej furtki, ale teraz Lech Poznań robi to znakomicie.

Krychowiak się nie powstrzymał. Stanowczy komentarz reprezentanta Polski

Mistrzowie Polski w czwartkowy wieczór przedłużyli swoje nadzieje na historyczny sukces. Wciąż są w walce o puchar. Kolejnym rywalem, który przekonał się o sile Kolejorza w Europie było Djurgardens. Niektórzy eksperci obawiali się starcia ze Szwedami, którzy również świetnie spisali się w fazie grupowej. W starciu z Lechem nie mieli jednak szans i w dwumeczu przegrali aż 0:5 i to polski zespół zagra w ćwierćfinale LKE.

Jeszcze przed tym sukcesem Lecha m.in. Kamil Kosowski pokusił się o bardzo kontrowersyjne stwierdzenie, że Liga Konferencji to "puchar biedronki". Właśnie do tych słów w swoim wpisie odniósł się Grzegorz Krychowiak. - Ciągle żenada i kompromitacja / Puchar Biedronki, czy jednak trochę się pocieszymy i będziemy dumni? - napisał Krychowiak na Twitterze.

Sonda
Czy Lech Poznań awansuje do półfinału Ligi Konferencji Europy?
PKO Ekstraklasa Raport 13.03
Najnowsze