Autor: Cyfrasport Legia - Caernarfon RELACJA NA ŻYWO mecz Legii w eliminacjach Ligi Konferencji LIVE WYNIK dzisiaj 25.07.2024

Początek walki o Europę

Legia dobiła Caernarfon w ostatniej minucie! Pogrom przy pustym stadionie w Warszawie. Zapis relacji na żywo

2024-07-25 22:39

Legia Warszawa wysoko pokonała walijskie Caernarfon Town FC 6:0 w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji przy pustym stadionie. Mecz zaczął się od groźnych ataków rywali, ale legioniści dość szybko wyszli na prowadzenie, które sukcesywnie powiększali. Hat-trickiem popisał się Marc Gual, a piękne bramki strzelili Blaż Kramer oraz Claude Goncalves w ostatniej minucie meczu. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z Legia - Caernarfon.

Legia Warszawa - Caernarfon Town FC 6:0 (2:0)

Bramki: Gual (22', 48', 53'), Morishita (44'), Kramer (71'), Goncalves (90+3')

Kartki: Mendes, Mooney

Legia: Tobiasz - Augustyniak, Jędrzejczyk, Kapuadi - Wszołek (64', Chodyna), Kapustka (64', Strzałek), Goncalves, Luquinhas (56', Szczepaniak), Morishita - Kramer (72', Pekhart), Gual (72', Majchrzak)

Caernarfon: McMullan - Owen, John, Sears (55', Faux), Mooney, Jones - Gosset, Thomas (55', Davies), Mendes (78', Downey), Lloyd (78', Williams) - Clarke (68', Hill)

Na żywo

Legia Warszawa - Caernarfon Town FC

Witamy w relacji na żywo z meczu Legia Warszawa - Caernarfon Town FC w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji! Początek spotkania o godzinie 20:45.

Poznaliśmy już składy. W napadzie Legii Warszawa zobaczymy dziś w akcji Blaza Kramera:

Przypomnijmy - Caernarfon do II rundy awansowało, eliminując północnoirlandzkie Crusaders FC po rzutach karnych.

Dziś na trybunach brakuje kibiców ze względu na karę od UEFA, ale na pustym stadionie wybrzmiewa właśnie "Sen o Warszawie".

Przywitanie przedmeczowe już za nami. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

1'

Zaczynamy! Przy piłce Caernarfon.

2'

Pierwsza dobra akcja Legii, ale dogranie Morishity z lewej strony w pole karne minimalnie minęło wbiegającego napastnika.

5'

Morishita ładnie uderzył zza pola karnego, ale nad bramką.

8'

Potężny strzał Gosseta z dystansu, a piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Legii!

10'

Ufff! Caernarfon wyprowadziło groźną akcję po rzucie rożnym Legii, Clarke zakręcił Goncalvesem w polu karnym ale na szczęście uderzył mocno w boczną siatkę!

12'

Kolejna kontra zespołu z Walii, Goncalves ponownie odstawał biegowo od rywala, ale tym razem Thomas był bardziej wyrzucony od Clarke'a i nie zdołał oddać dobrego strzału.

16'

Gual uderzył z woleja po rzucie rożnym, ale wysoko nad bramką.

19'

Ależ zepsuł to Gual! Legia przechwyciła piłkę tuż przed polem karnym rywali i szybko znalazła się w świetnej okazji, ale Hiszpan przesadził z dryblingami...

22'

GOOOOOL! Ogromne zamieszanie po rzucie rożnym, ale sędzia ostatecznie wskazał na linię środkową boiska!

22'

Gual odnalazł się kilka metrów przed bramką i dołożył głowę. Piłka odbiła się od ręki obrońcy stojącego na linii bramkowej i ją przekroczyła, choć bramkarz jeszcze interweniował i sędziowie potrzebowali chwili, aby podjąć decyzję.

24'

Kolejny obiecujący strzał Walijczyków z dystansu, ale ponownie niecelny.

26'

Tym razem Gual zepsuł obiecującą akcję złym przyjęciem w polu karnym.

29'

Ładne zagranie Jędrzejczyka za walijską linię obrony, Kramer przyjął piłkę i oderwał się od obrońcy, ale strzelił wprost w ręce bramkarza.

33'

Żółta kartka dla Mendesa za brzydki faul od tyłu na Luquinhasie. Legia ma obiecujący rzut wolny.

34'

Kramer podszedł do rzutu wolnego, ale uderzył mocno nad bramką.

36'

Gual doszedł do główki w polu karnym, ale nie zdołał odpowiednio zagrać piłki w światło bramki, tylko przedłużył ją wzdłuż pola karnego.

40'

A tak Legia wyszła na prowadzenie:

43'

Legia wyprowadziła szybką akcję i Kramer oddał strzał z pola karnego, ale został zblokowany przez obrońcę na wślizgu i bramkarz pewnie złapał piłkę.

44'

KURIOZALNY GOL DLA LEGII! Bramkarz Caernarfon sam wrzucił sobie piłkę do bramki po głębokim dograniu Morishity z lewej strony!

45+1'

1 minuta doliczona do pierwszej połowy.

45+1'

Koniec pierwszej połowy!

Za chwilę wznowimy mecz, ale przypomnijmy sobie jeszcze tego kuriozalnego gola na 2:0:

Piłkarze Caernarfon wrócili już na murawę i czekają na legionistów.

46'

Legia zaczęła 2. połowę!

48'

GOOOOOOOL! Piękna akcja Legii, Luquinhas dograł prostopadle w pole karne do wolnego Kramera, ten od razu odwrócił się z piłką i odnalazł w jeszcze lepszej pozycji Guala, a ten zdobył dziś drugą bramkę!

53'

GOOOOOOOL! Hat-trick Guala! Hiszpan idealnie odnalazł się w polu karnym po dograniu Morishity po ziemi i spokojnie umieścił piłkę w bramce.

55'

Dwie zmiany w Caernarfon - Davies za Thomasa i Faux za Searsa.

56'

Pierwsza zmiana w Legii - Szczepaniak za Luquinhasa.

58'

Morishita pięknie urwał się lewą stroną, ale dograł zbyt głęboko i piłka padła łupem bramkarza rywali.

61'

Pierwszy rzut rożny dla Caernarfon.

63'

Gual pięknie wypuścił Szczepaniaka w pole karne, ale ten zbyt długo zwlekał z decyzją i jego podanie zostało wybite przez obronę.

64'

Podwójna zmiana w Legii - Strzałek za Kapustkę i Chodyna za Wszołka.

65'

A tak Marc Gual w kilka minut drugiej połowy skompletował hat-tricka:

67'

Rzut karny dla Legii! Żółta kartka dla Mooneya za faul na Gualu przed bramką.

68'

NIE MA GOLA! Kramer uderzył nad bramką!

68'

Kolejna zmiana w walijskiej drużynie - Hill za Clarke'a.

71'

GOOOOL! CO ZA REHABILITACJA KRAMERA! Słoweniec fantastycznie minął dwóch obrońców przyjęciem piłki tyłem do bramki i pewnie wykończył sytuację sam na sam!

72'

I jeszcze dwie ostatnie zmiany w Legii - Majchrzak i Pekhart za Kramera i Guala.

75'

Tego gola Kramera można oglądać godzinami!

76'

Majchrzak urwał się w pole karne, ale wypuścił się zbyt szeroko i uderzył już z nie najlepszej pozycji. Piłka po palcach bramkarza wyszła jeszcze na rzut rożny.

78'

Ostatnie zmiany w Caernarfon - Downey za Mendesa i Williams za Lloyda.

80'

Walijczycy wywalczyli drugi rzut rożny, choć Rafał Augustyniak głośno nie zgadzał się z sędzią. Udało się im dojść do dośrodkowania, jednak bez żadnego zagrożenia.

86'

Stadion Legii jest dziś pusty, ale tuż obok niego kibice zgromadzili się w Legia Parku i przez chwilę dało się usłyszeć ich doping!

88'

Niespodziewany "centrostrzał" w wykonaniu Walijczyków, który niebezpiecznie leciał w stronę bramki po rykoszecie od obrońcy, jednak ostatecznie tylko rzut rożny dla rywali Legii.

90'

Szczepaniak mocno ucierpiał po wślizgu rywala i wciąż udzielana jest mu pomoc.

90+1'

Sędziowie doliczyli 3 minuty.

90+2'

Szczepaniak wrócił do gry.

90+3'

GOOOOOL! Przepiękne zamknięcie meczu przez Goncalvesa zza pola karnego!

90+4'

Sędzia jeszcze pozwolił kontynuować grę, ale za chwilę wybrzmi ostatni gwizdek.

90+4'

Koniec meczu! Za tydzień Legia uda się do Walii z dużym zapasem!

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na sport.se.pl.

Legia - Caernarfon WYNIK NA ŻYWO relacja LIVE ze stadionu

Legia Warszawa wraca do europejskich pucharów po udanym występie, który zakończyła w poprzednim sezonie na 1/16 finału Ligi Konferencji. Legioniści ponownie muszą powalczyć w eliminacjach o udział w tych rozgrywkach, a ich droga rozpoczyna się w II rundzie od dwumeczu z walijskim Caernarfon Town FC. Zespół z Walii w I rundzie eliminacji okazał się lepszy od północnoirlandzkiego Crusaders FC po rzutach karnych. W pierwszym meczu u siebie Caernarfon wygrało 2:0, a na wyjeździe przegrało 1:3 i awansowało dalej dopiero po emocjonującej serii rzutów karnych. W tej rundzie Legia ma uniknąć podobnych emocji i pewnie awansować do III rundy. Spokój można sobie zapewnić już w pierwszym meczu, który zostanie rozegrany w Warszawie przy pustych trybunach. To pokłosie kary UEFA za wydarzenia z poprzedniego sezonu, ale legioniści nawet bez wsparcia kibiców są zdecydowanym faworytem przeciwko Caernarfon. Na boisku mają udowodnić to już od godziny 20:45!

Czy Legia Warszawa awansuje do Ligi Konferencji?