Zwycięski remis Legii. Legia - Gaziantepspor, wynik 0:0. Zapis relacji NA ŻYWO z meczu eliminacji Ligi Europejskiej

2011-08-04 22:56

Nieporadna i bezsilna. Taka momentami była Legia w rewanżowym meczu z tureckim Gaizantepsporem. Na szczęście goście również nie potrafili zaskoczyć Wojciecha Skaby i mecz na Łazienkowskiej zakończył się bezbramkowym remisem, który dał Legii awans do kolejnej rudny eliminacji Ligi Europejskiej. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

20:51

KONIEC MECZU. LEGIA REMISUJE 0:0, CO DAJE JEJ AWANS

20:51

94 min. - strzelał Sosa. Dobrze, że niecelnie, bo Skaba po poprzedniej interwencji leżał na ziemi i gdyby uderzenie było w bramkę, nie miałby nic do powiedzenia. Po tej akcji Sosa dostał jeszcze żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem

20:49

92 min. - zmiana w drużynie gości. Akcam za Pehlivana

20:47

90 min. - zmiana w Legii. Jędrzejczyk za Radovicia. Druga połowa zostaje przedłużona o 4. minuty

20:47

88 min. - zawodnikom się upiekło, bo Wawrzyniak dosał jedynie żółtą kartkę. Zresztą jak pokazują powtórki, z Olcana Adina, którego niby uderzył Polak, byłby niezły aktor, bo ruchu ręki Wawrzyniaka w stronę rywala nie było

20:45

87 min. - teraz z kolei na boisku mamy niemal bijatkę po tym, jak Wawrzyniak uderzył bez piłki jednego z rywali

20:44

86 min. - męczarnie Legii trwają. Żewłakow wybija piłkę tak, że futbolów leci wysoko nad polem karnym. Skaba z kolei chce piąstkować, w czym przeszkadza mu Wawrzyniak. Na szczęście skończyło się bez konsekwencji

20:42

85 min. - Lujboja strzela wprost w jednego z rywali, a mógł podać do będącego na czystej pozycji Manu

20:40

83 min. - kolejna próba Hubnika, który znów pokazuje, że daleko mu do optymalnej formy. Przyjął przed polem karnym znośnie, ale strzelił tak, że lepiej zostawić to bez komentarza

20:37

80 min. - Radović faulowany w środku pola. Legia wyraźnie liczy już tylko na ataki z kontry. Oby się to nie zemściło

20:35

78 min. - Hubnik mógł mieć wejście smoka. Źle przyjmował jednak piłkę, a mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam

20:33

77 min. - zmiana w Legii. Hubnik zastępuje Rybusa

20:33

75 min. - Ljuboja źle przyjmuje w polu karnym. Serb jest wyraźnie zmęczony...

20:32

74 min. - zmiana w Gaizantepsporze. Wagner zastępuje Popowa

20:31

74 min. - Ljuboja w polu karnym dośrodkowywał do kolegów, ale niestety z podaniem poradzili sobie obrońcy Gaizantepsporu

20:26

69 min. - żółta kartka dla Gungora, który faulował Rzeźniczaka

20:24

67 min. - Popow tak długo kiwał w polu karnym, że sam się w tym pogubił. Nie zmienia to faktu, że goście "siedzą" na gospodarzach coraz mocniej

20:22

63 min. - Turcy chcieli z zaskoczenia rozegrać rzut wolny. Olcan znazlał się w dogodnej sytuacji, ale strzelił niecelnie

20:21

63 min. - zmiana w drużynie gości. Ozan zmienia Ceylana

20:19

63 min. - świetna centra Manu, jednak trochę za wysoko jak dla Miroslava Radovicia. Szkoda, to mogłobyć groźne uderzenie

20:17

60 min. - świetna dwójkowa akcja Rybusa z Wawrzyniakiem. Ten drugi miał okazję do strzału sprzed pola karego, ale uderzył bardzo niecelnie

20:15

57 min. - Borysiuk wyjaśnia sytuację wybijając piłkę z własnego pola karnego. Póki co to Legia się broni, a Gaizantepspor przejmuje inicjatywę

20:12

56 min. - kontra Legii, ale Rybus jest faulowany w środku pola

20:09

52 min. - mocne dośrodkowanie Popowa, ale piłkę pewnie łapie Skaba

20:08

51 min. - znów mamy okres spokojniejszej gry, chociaż dłużej przy piłce utrzymują się goście

20:06

48 min. - w pole karne wpadł Sosa, ale został powstrzymany przez Wawrzyniaka

20:02

46 min. - początek drugiej połowy. W Legii jedna zmiana. Mającego żółtą kartkę i prowkowanego przez rywali Vrdoljaka zmienia Janusz Gol

20:02

II POŁOWA

19:47

KONIEC I POŁOWY. LEGIA BEZBRAMKOWO REMISUJE Z GAIZANTEPSPOREM. TAKI WYNIK DAJE AWANS STOŁECZNEJ DRUŻYNIE

19:45

45 min. - sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy

19:44

43 min. - teraz odgryzają się Turcy. Sprzed pola karnego uderzał Popow, piłka jednak poszybowała nad poprzeczką

19:40

39 min. - szansa Legii! Radović świetnie dośrodkował do stojącego na piątym metrze Vrdoljaka. Ten strzelił jednak za lekko i bramkarz Gaizantepsporu nie miał problemów ze złapaniem piłki!

19:38

36 min. - fatalne zachowanie Manu!! Pomocnik mając na plecach napasnika Gaizantepsporu podał zbyt leeko do Skaby. Bramkarz Legii wyszedł na szczęście z bramki i końcówką buta wybił piłkę spod nóg szarżującego na bramkę rywala. Było gorąco!

19:35

34 min. - Turcy uderzali z rzutu wolnego, ale bramka Skaby nawet przez moment nie była zagrożona

19:31

31 min. - teraz żółtą kartkę zrobił Komorowski za całkowicie idiotyczyny faul na wybijającym piłkę bramkarzu rywali... Szkoda słow na takie tanie chwyty

19:30

30 min. - faul na Rybusie na wysokości pola karnego

19:28

28 min. - żółta karka dla Ivicy Vrdoljaka

19:27

27 min. - ładne zgranie Ljuboi do Manu. Ten strzelał z ostrego kąta, ale Karcemerskas wybił piłkę końcowkami palców!

19:26

25 min. - seria nieporadnych zagrań Legii. Najpierw Manu w biegu... zgubił piłkę, potem Vrdoljak zbyt mocno podawał do Rybusa. Do takiego podania to i Usain Bolt by nie dobiegł

19:24

24 min. - Wawrzyniak świetnie wkręcił w ziemię rywala na lewej stronie, potem jednak dośrodkowywał uderzając wprost w jednego z obrońców

19:24
19:22

22 min. - uderzenie Rybusa, który jednak posyła piłkę obok słupka

19:22

21 min. - jeden z Turków złapany na spalony. Wcześniej po rzucie rożnym doszło w polu karnym Legii do sporego zamieszania i jeśli taką nieporadnością będą wykazywać się obrońcy, to może się to źle skończyć

19:20

19 min. - obrona Legii chciała sprezentować gola gościom. Nieporozumienie Komorowskiego i Wawrzyniaka, po którym strzał oddał Popow. Dobrze, że lekki i wprost w bramkarza

19:19

18 min. - Lujboja z wolnego, jednak piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką. Czy to był strzał czy dośrodkowanie, to wie chyba tylko sam piłkarz...

19:17

17 min. - Legia wreszcie wyszła ze swojej połowy. Prawą stroną popędził Rzeźniczak, który był faulowany na wysokości pola karnego

19:14

13 min. - Żewłakow popisał się opanowaniem przy interwencji, a potem podał wprost pod nogi jednego z rywali. Turcy w ataku

19:12

12 min. - fatalne dośrodkowanie Ljuboi z rzutu rożnego...

19:11

11 min. - znów atak Legii. Rybus urwał się lewą stroną dośrodkował do Manu, jednak ten strzelił za lekko! Szkoda, bo można było przyjąć i uderzyć lepiej

19:11

9 min. - próba dalekiego podania do Sosy, ale piłka ląduje poza linią końcową. Nadal na Łazienkowskiej oglądamy dość ospałe widowisko

19:08

8 min. - gra nieco nam się uspokoiła. Przeważają akcje w środku pola, brak sytuacji podbramkowych

19:05

5 min. - dwójkowa akcja Gaizantepsporu, jednak Tosun fatalnie podawał do kolegi i piłkę przejęli obrońcy

19:03

2 min. - teraz dośrodkowywali Turcy ale sytuację wyjaśnił Michał Żewłakow

19:02

2 min. - Legia naciera. Z prawej strony dośrodkowuje Rzeźniczak, piłka jednak pada łupem obrońców

19:01

1 min. - groźnie Legia. Radović z lewej strony do Ljuboi, ten przyjął piłkę, padł w polu karnym, ale nie był to ful za który należała się "jedenastka"

19:00

1 min. - rozpoczyna Legia

19:00

I POŁOWA

18:56

Kibice na Łazienkowskiej śpiewają "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Na trybunach widać nawet skromną grupę sympatyków Gaizantepsporu z turecką flagą.

18:55

Oto składy obu drużyn

Legia: Skaba - Wawrzyniak, Żewłakow, Komorowski, Rzeźniczak - Borysiuk, Vrdoljak - Rybus, Radović, Manu - Ljuboja

Gaizantepspor: Karcemerskas - Gungor, Nounkeo, Kurtulus, Ivan - Olcan, Pehlivan, Ceylan, Popow - Sosa, Tosun

18:55

Spotkanie Legii z tureckim Gaizantesporem już za kilka minut. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Legia wygrała 1:0, co stawia ją w dobrej sytuacji przed dzisiejszym rewanżem.