Kibice Legii Warszawa

i

Autor: fot. AP Photo Trener Leicester był pod wrażeniem kibiców Legii Warszawa

Legia Warszawa wściekła na Napoli! Wydała pismo, padają mocne słowa

2021-10-13 19:28

Już w czwartek, 21 października Legia Warszawa rozegra wyjazdowy pojedynek Ligi Europy z SSC Napoli. Pojedynek z perspektywy mistrzów Polski zapowiada się arcyciekawie, stąd też spore zainteresowanie wizytą fanów "Wojskowych" we Włoszech. W tym aspekcie powstały jednak poważne problemy, do których warszawianie postanowili odnieść się grzmiąc w oficjalnym komunikacie.

Po pokonaniu Spartaka Moskwa i Leicester City - w obu przypadkach po 1:0 - Legia Warszawa niespodziewanie zajmuje pozycję lidera swojej grupy i zmierza po awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Teraz przed warszawianami dwumecz z Napoli, a pierwsze spotkanie już za kilka dni odbędzie się we Włoszech. Kibice mistrzów Polski, którzy chcieliby wspierać drużynę u podnóża Wezuwiusza, na tę chwilę mają jednak zablokowaną taką możliwość z powodu zachowania gospodarzy. Wściekła Legia postanowiła wydać dosadny komunikat, pisząc nawet o dyskryminacji.

Zobacz też: Zmasowany atak na Karola Świderskiego. Albańscy fani grożą jego żonie, słowa, po których idzie zwymiotować

Oto pełna treść komunikatu Legii Warszawa:

"Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące. Klub otrzymał pierwszą decyzję, obejmującą wtedy szereg różnych meczów na terenie Włoch 6 października po południu i niezwłocznie podjął działania nakierowane na umożliwienie udziału naszych kibiców w meczu. Prowadzone były rozmowy pomiędzy zarządami klubów, wysłano także oficjalne pismo do stosownych włoskich organów. Działania Klubu wspierało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i Ambasada RP w Rzymie, za co dziękujemy. Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol.

Dlatego dzisiaj wysłaliśmy kolejne stanowcze pismo w tej sprawie i oczekujemy od włoskiej strony stosownej reakcji. Informujemy także, że oprócz cofnięcia uprawnienia do biletów dla kibiców na sektorze gości, klubowi została przyznana dwa razy mniejsza niż rekomendowana w wytycznych UEFA pula biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych Klubu.

Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie". 

Do meczu w dalszym ciągu pozostaje kilka dni. Pozostaje mieć nadzieję, że obie strony dojdą do porozumienia i w ostatecznym rozrachunku fani Legii Warszawa będą mogli kibicować swojej drużynie z trybun Stadio San Paolo w sercu Kampanii.

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze