Legia Warszawa wściekła na Napoli! Wydała pismo, padają mocne słowa

2021-10-13 19:28
Kibice Legii Warszawa
Autor: fot. AP Photo Trener Leicester był pod wrażeniem kibiców Legii Warszawa

Już w czwartek, 21 października Legia Warszawa rozegra wyjazdowy pojedynek Ligi Europy z SSC Napoli. Pojedynek z perspektywy mistrzów Polski zapowiada się arcyciekawie, stąd też spore zainteresowanie wizytą fanów "Wojskowych" we Włoszech. W tym aspekcie powstały jednak poważne problemy, do których warszawianie postanowili odnieść się grzmiąc w oficjalnym komunikacie.

Po pokonaniu Spartaka Moskwa i Leicester City - w obu przypadkach po 1:0 - Legia Warszawa niespodziewanie zajmuje pozycję lidera swojej grupy i zmierza po awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Teraz przed warszawianami dwumecz z Napoli, a pierwsze spotkanie już za kilka dni odbędzie się we Włoszech. Kibice mistrzów Polski, którzy chcieliby wspierać drużynę u podnóża Wezuwiusza, na tę chwilę mają jednak zablokowaną taką możliwość z powodu zachowania gospodarzy. Wściekła Legia postanowiła wydać dosadny komunikat, pisząc nawet o dyskryminacji.

Zobacz też: Zmasowany atak na Karola Świderskiego. Albańscy fani grożą jego żonie, słowa, po których idzie zwymiotować

Oto pełna treść komunikatu Legii Warszawa:

"Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące. Klub otrzymał pierwszą decyzję, obejmującą wtedy szereg różnych meczów na terenie Włoch 6 października po południu i niezwłocznie podjął działania nakierowane na umożliwienie udziału naszych kibiców w meczu. Prowadzone były rozmowy pomiędzy zarządami klubów, wysłano także oficjalne pismo do stosownych włoskich organów. Działania Klubu wspierało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i Ambasada RP w Rzymie, za co dziękujemy. Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol.

Dlatego dzisiaj wysłaliśmy kolejne stanowcze pismo w tej sprawie i oczekujemy od włoskiej strony stosownej reakcji. Informujemy także, że oprócz cofnięcia uprawnienia do biletów dla kibiców na sektorze gości, klubowi została przyznana dwa razy mniejsza niż rekomendowana w wytycznych UEFA pula biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych Klubu.

Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie". 

Do meczu w dalszym ciągu pozostaje kilka dni. Pozostaje mieć nadzieję, że obie strony dojdą do porozumienia i w ostatecznym rozrachunku fani Legii Warszawa będą mogli kibicować swojej drużynie z trybun Stadio San Paolo w sercu Kampanii.

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze