Liga Europejska: Atletico i Fulham w finale! (GALERIA)

2010-04-30 1:34

Półfinały tegorocznych rozgrywek Ligi Europejskiej rozstrzygnięte! W finale zagrają Fulham Londyn i Atletico Madryt.

Liverpool, który pierwszy mecz w Madrycie przegrał 0:1 musiał odrabiać starty. W pierwszej połowie mimo starań, wielu sytuacji nie miał aż do samej końcówki pierwszych 45-ciu minut. Wtedy to dośrodkowanie celnym strzałem zakończył Włoch Alberto Aquilani (26 l.) i "The Reds" na przerwę schodzili prowadząc 1:0.

Przeczytaj koniecznie: Murawski zamroził rywali

Druga połowa regulaminowego czasu gry nie przyniosła rozstrzygnięć. Co prawda gra Atletico znacznie się ożywiła, ale nie na tyle by zmienić rezultat. Tym samym Liverpool odrobił starty z pierwszego meczu i potrzebna była dogrywka.

>>>Zobacz galerię zdjęc z półfinałów<<<

W 94. minucie Lucas Leiva znakomicie podał na lewą stronę do Benayouna, który z ostrego konta znakomitym strzałem nie daje szans bramkarzowi Atletico. Bramka rozstrzygnęła o losach rywalizacji.

W drugim spotkaniu rewelacja tych rozgrywek Fulham Londyn pokonał u siebie niemiecki HSV 2:1 i zapewnił sobie awans do półfinału. Anglikom udało się wyrównać , a następnie zdobyć zwycięskiego gola.