Liverpool - Manchester United

Autor: East News Liverpool - Manchester United

Liga Europy: "Bitwa o Anglię" dla Liverpoolu. Manchester United wylądował w piekle

2016-03-11 8:18

Liverpool - Manchester United 2:0 w meczu 1/8 finału Ligi Europy. Jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że "Czerwone Diabły" mogą być tak słabe, jak w tym spotkaniu na Anfield Road. Podopieczni Louisa Van Gaala nie stworzyli sobie żadnej groźnej sytuacji. Gospodarze, w przeciwieństwie do rywali, rozegrali świetne zawody. Dwa gole były najniższym wymiarem kary dla United.

Jeden strzał celny - to jest cały dorobek Manchesteru United z Anfield Road. Szczerze powiedziawszy to drapiemy się po głowie ze zdziwienia, kiedy statystycy odnotowali tę próbę. Bramkarz Liverpoolu Simon Mignolet mógł równie dobrze skoczyć do pubu na zimne piwko. Pod jego bramką nic się nie działo!

Zobacz: Liga Europy: Piszczek i Borussia łatwo ograli Tottenham, Szachtar też zwycięski [WYNIKI]

Być może jest to zasługa Liverpoolu, który grał świetnie. Wysoki pressing i szybko wymieniane podania kompletnie rozmontowały środek pola United. Padły tylko dwie bramki, a gdyby nie rewelacyjny David De Gea, goście zaliczyliby blamaż!

W 20. minucie rzut karny na bramkę zamienił Daniel Sturridge, a w drugiej połowie fatalny błąd Michaela Carricka wykorzystał Roberto Firmino. Nie chce nam się wierzyć, że w rewanżu zobaczymy taki sam Manchester. Na Old Trafford jeszcze będzie się działo!

Liverpool - Manchester United 2:0
Sturridge 20 (k), Firmino 74

Liverpool: Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho, Moreno – Henderson (C), Can, Lallana – Coutinho, Sturridge (64. Allen), Firmino (84. Origi)

United: De Gea – Varela, Smalling, Blind, Rojo – Fellaini, Mata (79. Herrera), Schneiderlin (79. Schweinsteiger) – Martial, Rashford (46. Carrick), Depay

Żółte kartki: Henderson, Coutinho, Lovren - Depay, Rashford, Fellaini