Lokomotiw - Śląsk. Wynik: 0:0. Karne: 3:4. Wspaniały Kelemen daje awans po rzutach karnych! Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-08-04 21:15

Śląsk Wrocław gra dalej! Po regulaminowym czasie rewanżowego wyjazdowego starcia z bułgarskim Lokomotiwem Sofia był remis 0:0. W dogrywce nic się nie zmieniło i konieczne były rzuty karne. W konkursie "jedenastek" popis bramkarskich umiejętnóści dał Marian Kelemen (32 l.), który obronił dwa strzały Bułgarów i wprowadził wrocławian do IV decydującej rundy gry o fazę grupową Ligi Europejskiej!

22:14

Śląąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąsk!!!! Wrocławianie wygrywają konkurs "jedenastek" 4:3 i awansują do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europejskiej!!!

22:13

Wspaniały Kelemen! Rzuca się w lewą stronę i efektownie przenosi piłkę obok słupka!!!

22:11

Czy Dafczew będzie ostatnim strzelającym dziś Bułgarem?

22:11

Jest! Pietrasiak nie myli się! 4:3 dla Śląska!

22:10

Dariusz Pietrasiak będzie kolejnym egzekutorem "jedenastki"...

22:10

Przy piłce Dobrew - były piłkarz Lecha Poznań. Mocny strzał w górną część bramki i gol! 3:3.

22:10

Daleki rozbieg i... gol! 3:2 dla Śląska. Teraz to Galew rzucił się w drugą stronę.

22:09

Czy trafi Łukasz Madej?

22:09

Kelemen broni nogami strzał zmierzający w środek bramki!!!

22:08

Kelemen sprawdzi zaraz Iwanowa...

22:08

Sebastian Mila - strzela pewnie, podnoszac piłkę w lewy róg bramki! 2:2.

22:08

Czas na Jordanowa. Jordanow kontra Kelemen... Jordanow! Bramkarz Śląska znowu wybrał zły róg bramki. 2:1 dla Lokomotiwu.

22:07

Teraz do piłki podchodzi Dariusz Sztylka. Galew wyczuł jego intencje, ale strzał był mocny! 1:1.

22:06

Goranow... trafia w prawy róg bramki Kelemena, którzy rzucił się w drugą stronę. 1:0 dla Lokomotiwu.

22:05

Pierwsi będą strzelać Bułgarzy.

22:00

120+1 min. Koniec dogrywki. Czekamy na rzuty karne!

22:00

120+1 min. Mila w pole karne do Voskampa, ten oddaje piłkę mili, który strzela potężnie, ale futbolówka mija "okienko" bramki Lokomotiwu!

21:58

120 min. Już tylko sekundy dzielą nas od konkursu rzutów karnych...

21:54

116 min. Dośrodkowanie w pole karne Śląska i mocny strzał głową Dobrewa - na szczęście dla Śląska nad bramką!

21:51

113 min. Rzut wolny dla Lokomotiwu. Piłkę uderzoną przez Dafczewa pewnie łapie Kelemen.

21:49

112 min. Bułgarzy słaniają się na nogach i czekają na karne. Przy każdej okazji padają na murawę i długo się nie podnoszą.

21:47

110 min. Madej w pole karne, nieatakowany Wasiluk strzela głową i piłka o centymetry mija słupek!!!

21:46

108 min. Żółta kartka dla Amira Spahicia. Jeśli Śląsk awansuje, piłkarz nie zagra w najbliższym meczu.

21:43

106 min. I już gra wznowiona. Czy któraś z drużyn zdoła zdobyć bramkę w ciągu kwardransa?

21:42

105+1 min. Sędzia kończy pierwszą część dogrywki.

21:42

105+1 min. Jordanow jak rakieta wpadł w pole karne Śląska. Kelemen fenomenalnie broni strzał z trzech metrów!

21:41

105 min. Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

21:40

103 min. Madej na lewą stronę pola karnego do Cetnarskiego. Cetnarski najpierw trafia w rywala, a później piłka leci idealnie do bramki - tam wybiciem z linii bramkowej Lokomotiw ratuje Lachczew!

21:36

100 min. Z dośrodkowaniem Cetnarskiego z rzutu rożnego radzi sobie - piąstkując - Galew.

21:34

99 min. Dośrodkowanie głową wybija Spahić.

21:34

98 min. Pisarow ograł w "szesnastce" Spahicia i oddał strzał, ale świetnie broni Kelemen - piłka wychodzi na "róg"!

21:32

97 min. Rzut wolny dla Śląska. Sebastian Mila sprytnie podaje do Dudka, ale strzał tego drugiego trafia w przeciwnika.

21:31

95 min. Dafczew za mocno podaje do Pisarowa i od bramki będzie grał Kelemen.

21:30

94 min. Śląsk raz po raz łapany na spalonym.

21:26

91 min. Pierwsza część dogrywki rozpoczęta.

21:21

90+6 min. Arbiter kończy drugą połowę. Czeka nas więc dogrywka.

21:21

90+5 min. Rozpędzony Sebastian Mila wpada w pole karne i przewraca się. Nie ma rzutu karnego. Jest za to żółta kartka, ale dla... Lachczewa - za to, że domagał się kartki dla Mili.

21:18

90+3 min. Madej wrzuca futbolówkę w pole karne, a Barbanow "zdejmuje piłkę z głowy" Cetnarskiemu.

21:17

90+1 min. Zmiana w ekipie Lokomotiwu: Illian Garow w miejsce kontuzjowanego Diakowa.

21:15

90 min. Sędzia dolicza 5 minut.

21:13

88 min. Iwanow leży na murawie z powodu skurczu. Pół drużyny mu pomaga...

21:09

85 min. Kelemen wybił pilkę wprost... na głowę rywala! Na szczęście zaskoczony Bułgar chybił!

21:08

84 min. Rzut rożny dla Lokomotiwu.

21:06

82 min. Właśnie za sobotę do gry wchodzi Łukasz Madej.

21:06

81 min. Cetnarski podał w pole karne "w tempo" do Soboty, "kąt skrócił" bramkarz i Sobota minimalnie się pomylił w doskonałej sytuacji!

21:05

80 min. Jeżeli gra będzie nadal tak wyglądała, czeka nas dogrywka.

21:00

77 min. Po wymianie podań w "szesnastce" Lokomotiwu, na murawę pada Dudek - sędzia pozostaje niewzruszony.

21:00

75 min. "Róg" dla Lokomotiwu. Pewna interwencja Kelemena, który - trzymając już piłkę - został kopnięty w plecy przez Lachczewa.

20:58

74 min. Heroiczna obrona Bułgarów - Śląskowi trudno sforsować ich defensywę.

20:57

73 min. Rzut rożny dla wrocławskiej drużyny - po strzale Dudka piłka odbiła się od rywala.

20:57

72 min. "Gorąco" pod bramką Śląska, po dośrodkowaniu Pisarowa! Na szczęście, nadal 0:0.

20:55

71 min. Centra Voskampa znowu wyłapana przez bułgarskiego bramkarza.

20:54

70 min. Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego ląduje w rękach Galewa.

20:53

68 min. Po dośrodkowaniu z rogu boiska Mili piłka szybowała bardzo wysoko - za wysoko dla któregokolwiek z piłkarzy.

20:52

67 min. Festiwal rzutów rożnych dla Śląska Wrocław.

20:50

66 min. Teraz było blisko, by podanie będącego w polu karnym Mili trafiło do Voskampa, tuż przed bramką!

20:49

64 min. Rzut wolny dla Lokomotiwu. Dafczew dośrodkował na prawo w "szesnastkę", tam piłkę głową zgrał Pisarow, ale na szczęście najszybszy był Kelemen!

20:48

63 min. Groźna zespołowa akcja Bułgarów. Pietrasiak wybija piłkę na aut.

20:45

61 min. Mila z 20 metrów! Minimalnie nad poprzeczką!

20:43

59 min. Johan Voskamp na boisku! Wszedł za Diaza.

20:42

57 min. Żółta kartka dla Warbanowa za przerwanie dobrej akcji Soboty.

20:40

56 min. Rozegranie rzutu rożnego bez zagrożenia - z autu gra Śląsk.

20:40

55 min. Łachczew zagrywa w pole karne do Mesicia i Celeban w ostatniej chwili wybija piłkę na "róg'.

20:37

52 min. Mila do Diaza pod pole karne Bułgarów, ten oddaje piłkę do Elsnera, który fauluje w walce o futbolówkę.

20:33

49 min. Kilka szans dla polskiego zespołu. W końcu mocny strzał zatrzymuje dobrze ustawiony Galew.

20:33

48 min. Sebastian Mila wywalczył "róg" dla Śląska.

20:31

47 min. Rzut rożny dla Lokomotiwu. Zawodnicy Śląska wygrywają pojedynek "główkowy" po dośrodkowaniu i wybijają piłkę.

20:30

46 min. Dafczew wchodzi za Janewa. Zaczynamy drugą połowę.

20:28

Zawodnicy wracają na murawę.

20:14

45 min. Sędzia kończy pierwszą część meczu.

20:13

44 min. "Głębokie" dośrodkowanie Cetnarskiego pada łupem Galewa.

20:11

43 min. Kelemen dobrze wybija mocną wrzutkę Mesicia.

20:10

42 min. Znowu "bezpańska" piłka w bułgarskim polu karnym. Żaden z piłkarzy Śląska nie zdołał oddać strzału.

20:10

41 min. Atomowe uderzenie Mili zmierzające pod poprzeczkę z najwyższym trudem na rzut rożny wybija Galew!

20:08

39 min. Kelemen przytomnie wychodzi do niebezpiecznego dośrodkowania Dobrewa, by wyspiątkować piłkę.

20:06

37 min. Groźny kontratak wrocławian przerwany przez... Sebastiana Milę, który pechowo zagrał ręką.

20:04

35 min. Galew odbija piłkę po niezłym uderzeniu Diaza.

20:03

34 min. Strzał Dudka zablokowany. Za moment ten sam zawodnik został powalony na murawę. Będzie rzut wolny dla Śląska.

20:01

32 min. Piłka po podaniu soboty przetoczyła się wzdłuż bramki Bułgarów, ale żaden z dwóch będących w "szesnastce" piłkarzy Śląska nie zdołał wykończyć akcji! Było blisko. Chwilę później głową uderzał Celeban - bramkarz jednak bez problemu łapie słaby strzał.

19:59

31 min. W pojedynku powietrznym wrocławianie wybijają piłkę na aut. Po jego rozegraniu fauluje kapitan bułgarskiej ekipy. Gra więc Śląsk.

19:58

30 min. Iwanow strzela z daleka - po drodze rykoszet i będzie "róg" dla gospodarzy.

19:57

28 min. Coraz odważniejsze ataki Lokomotiwu. Sędzia ostrzega Sobotę, który faulem taktycznym zatrzymał akcję przeciwników.

19:55

27 min. Szybka kontra Bułgarów przerwana przez Elsnera, który "wyciął rywala równo z trawą". Żółta kartka dla piłkarza Śląska.

19:53

24 min. Po wrzutce Mili zawodnicy Lokomotiwu błyskawicznie wybijają piłkę.

19:53

23 min. Atanasow fauluje kilka metrów od własnego pola karnego. Żółta kartka dla Bułgara.

19:49

21 min. Nieprzygotowany i niepotrzebny strzał Elsnera.

19:47

18 min. Dobre uderzenie z rzutu wolnego Mili! Piłka wpadłaby do bramki przy słupku, ale wykazał się bramkarz Lokomotiwu.

19:46

17 min. Sobota powstrzymany faulem przed polem karnym rywali.

19:45

16 min. Gospodarze przejmują inicjatywę. Sami jednak przerwali swoją akcję, bo jeden z miejscowych zagrał ręką.

19:42

13 min. Rzut wolny dla Śląska. Piłkę zagraną przez Sebastiana Milę głową daleko przed siebie wybija jeden z Bułgarów.

19:41

12 min. Tym razem z dystansu szczęścia próbował Dudek - obok bramki.

19:39

10 min. Sobota uderza "płasko" po ziemi, ale był to słabiutki strzał i również niecelny.

19:38

9 min. Po dośrodkowaniu z rogu Atanasowa Kelemen dobrze piąstkuje piłkę i oddala zagrożenie.

19:37

8 min. Wrzutka Bułgarów w pole karne Śląska i Wasiluk wybija piłkę na rzut rożny.

19:35

6 min. Dramatycznie słaby strzał Goranowa z dystansu - piłka potoczyła się kilkanaście metrów obok bramki..!

19:33

5 min. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na głowę Diaza, ale ten uderza minimalnie obok bramki.

19:32

4 min. Bułgarzy są przestraszeni i wcale nie kwapią się z wyprowadzaniem ataków...

19:31

2 min. Na razie trwa walka w środku boiska i wzajemne "rozpoznanie".

19:29

1 min. Rozpoczynają piłkarze Śląska.

Oto składy na dzisiejsze spotkanie:

Lokomotiw Sofia: Galew - Wyrbanow, Diakow, Łachczew, Dobrew - Goranow, Iwanow - Pisarow, Janew, Atanasow - Mesić

Śląsk Wrocław: Kelemen - Celeban, Wasiluk, Pietrasiak, Spahić - Elsner, Dudek - Cetnarski, Sobota, Mila - Diaz